Vaiatu rahvamaja sai uue katuse

Tormas vallas asuvale järkjärguliselt renoveeritavale Vaiatu rahvamajale paigaldati hiljuti uus katus.

Vaiatu rahvamaja perenaine Aereke Kalm kinnitas, et plekk-katus on väga vajalik, sest möödunud sajandi kuuekümnendatel aastatel ehitatud eterniitkatus oli juba tõeliselt vananenud. “Arvestades tellija huvisid, nüüdisajastasime me kõige enne rahvamaja saali, ehitasime välja kõrvalruumid ja seejärel paigaldasime katuse. Tundub, et kõige raskemad tööd on nüüd tehtud,” ütles renoveerimistöid tegeva ehitusfirma Duko Ehitus ASi juhatuse esimees Matti Põder.

“Rahvamajas uuendatakse ka kommunikatsioonid,  ventilatsiooni ja  elektrisüsteemide projektid teeb samuti meie ettevõte,” lisas ta.

“Teisele korrusele ehitatakse lähiajal toad, mida hakatakse kasutama rahvakultuurilise tegevuse arendamiseks,” ütles Vaiatu Külaseltsi esinaine Tiina Leeben.  Tema sõnul algas rahvamaja renoveerimine 2006. aastal, töid tehakse neljas etapis. “Kaasajastamist rahastatakse PRIA külameetme 3.2 rahadest ja vajaliku omaosaluse katab Torma vald. Vaiatu rahvamaja on väga populaarne perekondlike ürituste korraldamise koht, kuid üsna sageli toimuvad siin ka ülevallalised ja maakondlikud kokkusaamised,” lisas Leeben.

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus