Vaiatu laadal kaubeldi usinasti eestimaise kaubaga

Pühapäeval Torma vallas Vaiatus peetud Jakobsoni talupäeva laadal osales märgatavalt rohkem ostjaid ja müüjaid kui varasematel aastatel.

Kõige nõutavamateks kaupadeks olid köögivilja- ja lilletaimed ning mitmesugused tööriistad.

“Minult on ostetud kõige rohkem sookasest meisterdatud pikki kirvevarsi, mida kauplustes  müügil pole. Samuti tõin laadale rehad, labidad ja põdrasarvealused,” rääkis Jõgevalt pärit  Ants Sarapuu, kes oli Jakobsoni talupäeva laadal viiendat korda. “Tundub, et tänavu on müüjaid rohkem kui tavaliselt,” lisas ta.

“Ostjate vähesuse üle kurta ei saa. Neid on rohkem kui ülemöödunud aastal, mil samuti Vaiatus laadal käisin,” rääkis tomati-, kurgi- ja lilletaimi müünud Jõgeva mees Enno. “Kõige sagedamini küsivad ostjad, kui kõrgeks taimed kasvavad ja millal köögiviljad valmivad,” ütles ta.

“Tulin laadale peamiselt lilli ostma. Raha peaks jätkuma, võin oma palgaga rahul olla,” nentis ATKO Liinide bussijuht Enn Kull.

Talupäeva peakorraldaja, Torma valla kultuurijuht Merle Nisu märkis, et laadale oli tulnud müüjaid mitmetest Jõgevamaa paikadest, kuid ka näiteks Tallinnast ja Valgast. “Algul toimusid Jakobsonile pühendatud laadad Tormas. Neljandat korda korraldame aga laata Vaiatu küla keskuses,” lisas Nisu.

“Vaiatusse müüma ja ostma tulnud inimeste arv annab lootust, et meie laat suudab varsti pakkuda konkurentsi Türi Lillelaadale ja teistele suurematele laatadele,” kinnitas Torma vallavanem Riina Kull.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus