Vähegi viitsijad Vaimastveres

Vähegi viitsijate päeva peeti Vaimastveres teist aastat järjest, ent tegemist on siiski mitte päris uue, vaid pigem hästi ära unustatud vana nähtusega: sarnaseid taidlejate kokkusaamisi korraldati kunagi Laiuse kultuurimajas.

Et vähegi viitsijate päev n-ö aruandekontserdiks ei kujuneks, sai valla iga piirkond etteasteks aega veerand tundi. Kontserdi avaesinejaks oli eakaim taidleja, Jõgeva aleviku kandlemees Valter Sakkos. Ülejäänud paarisaja esineja hulgas oli nii tuntud kui ka uusi tegijaid (Siimusti aeroobikanaised näiteks!), aga ka tuntud tegijaid uudsete ettevõtmistega: Laiuse rahvatantsuseltsi Meie Mari naised on näiteks viimasel ajal ka line-tantsu harrastama hakanud.

Endla Toominga ja Valdi Reinase juhitud piduõhtu ajaks pandi üles valla käsitöömeistrite näitus ning näha sai ka valla eri piirkondade mineviku kultuuritegemisi kajastavaid pildi- ja kirjalikke materjale.

“Tänavune vähegi viitsijate päev kujunes natuke hoogsamaks kui möödunudaastane, sest rahvas teadis juba, mida ürituselt oodata,” ütles vähegi viitsijate päeva traditsioonile uue elu sisse puhunud Mare Maalma Vaimastvere külaseltsist Waks. “Suur tänu Vaimastvere Põhikooli direktorile Väino Lingile, kes ürituse jaoks kooli võimlat kasutada lubas, kooliperele, kes saali sättida ja kohvilauda katta aitas, ning muidugi kõigile, kes paljuks ei pea taidlusega tegelda ega vähegi viitsijate päevale tulla.”

Tantsuks mänginud ansambli P.S.Troika juhi Allan Sarri sõnul pole Eestimaal just palju selliseid paiku järele jäänud, kus taidlejaid tänuüritustega austataks. Kena, et Jõgeva vald nende väheste hulka kuulub.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus