Vägistamine, mõrv ja suitsiid on viinud Esku küla masendusse

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Margit Luga märkis, et dramaatilised sündmused said alguse jõululaupäeva õhtul, kui Põltsamaa vallas vägistas 44-aastane Endel 18-aastase neiu.

“Järgmisel päeval avaldas neiu politseile juhtunu ning Endel peeti kuriteos kahtlustatavana kinni. Kuna mees tunnistas vägistamise katset ning tal oli kindel elu- ja töökoht, samuti olid kuriteo asjaolud segased, ei pidanud prokuratuur vajalikuks tema vahi alla võtmist taotleda,” ütles Margit Luga.

Tema sõnul esitati Endlile kahtlustus Karistusseadustiku paragrahvi 141 lg1 alusel, mis käsitleb täisealise isikuga tema tahte vastaselt ja vägivallaga suguühtesse astumist.

Nagu hiljem selgus, oli Endli vabadussejätmine saatuslik viga, sest hullunud Endel otsustas neiule politseisse pöördumise eest kätte maksta. Noaga relvastatud mees läks ööl vastu neljapäeva Esku külla neiu elukohta ja ründas teda.

Margit Luga sõnul astus neiu kaitseks välja tema 18-aastane kaksikvend Andrei, kelle Endel julmalt surnuks pussitas. Vigastada sai ka neiu 58-aastane isa ja tüdruk ise, kelle kiirabi peksmisjälgedega Tartusse traumapunkti viis. Luga sõnul nende elu esialgsetel andmetel ohus ei ole.

Politseil pole siiski kellelegi süüdistust esitada, sest paljulapselise pere isa Endel naasis pärast mõrva kodukohta ja heitis end neljapäeva hommikul oma kodu kaevu.

“Tegemist oli enesetapuga. Maha jäetud kirjas palus mees oma lastelt tehtu pärast andeks,” märkis Luga.

Prokuröri sõnul ei tähenda kahtlustatava surm siiski seda, et juhtunu uurimiseks kriminaalasja ei alustataks.

“Kõik asjaolud on vaja välja selgitada,” ütles prokurör, lisades, et kehtivaid karistusi Endel ei omanud.

Traagilisi sündmusi kommenteeris Esku küla endine elanik ja kohaliku külaseltsi esinaine Hille Uus.

“Esku kandi rahvas on juhtunust kohutavas masenduses, mitmes peres on lein: Endlil on ju ka õed ja vennad,” ütles Hille Uus. “Mõrvari käe läbi hukkunud Andrei oli igati sümpaatne ja abivalmis noormees. Häid sõnu võib öelda ka tema kaksikõe kohta, kellele tahaksin soovida head paranemist nii kehalisest kui ka vaimsest traumast, kuigi see on väga-väga raske.

Selgub, et meie hulgas on inimesi, kes on psüühilisest tasakaalust nii tugevasti väljas, et võivad sooritada julmi ja ettearvamatuid tegusid. Mõne inimese julmus võib alguse saada ka sellest, et kord eksinuna ei leia ta hingelisest kriisist üle saamiseks kaaslastelt tuge ega suuda seepärast normaalsesse ellu tagasi pöörduda. ”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus