Vägeva ülesõidul juhtus järjekordne avarii

 

Kolmapäeva pärastlõunal sõitis Vägeva ülesõidul mööblit vedanud veoauto Renault ette Jõgevalt Tallinna poole liikunud kaubarongile, õnnetuses sai viga veoautojuht ning liiklus oli sündmuskohal mitu tundi häiritud.

Kella poole kolme paiku lähenes Vägeva ülesõidule Jõgeva poolt täislastis veoauto Renault ning ei saanud pidama enne raudtee ülesõidukohta ja libises sõitvale rongile ette. Vedurijuht nägi küll lähenevat masinat ning ka rongi kiirus polnud suur, kuid kuutkümmet masuuditsisterni vedanud kaubarongi enne ülesõitu peatada polnud võimalik. Rong saadi pidama paarsada meetrit pärast ülesõitu.

Vedurijuhi sõnul ei olnud ka veoauto kiirus suur ning rekkajuht proovis masinat peata, kuid raske auto ei saanud enne ülesõitu pidama. Raudtee ületamist keelavad foorituled olid õnnetuse hetkel töökorras. Sündmuskohal kattis asfalti lume- ja jääkiht, seega venis esialgsete andmete kohaselt veoauto pidurdusteekond pikaks just libeda teekatte tõttu. Kokkupõrkes sai kannatada veoautojuht, kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Õnneks ei olnud autojuhi vigastused eluohtlikud ning pärast esmaabi osutamist lubati mees kodusele ravile.

Veoauto haagis jäi kokkupõrke tagajärjel masuuditsisterni külge kinni ning rong  lohistas veoautot mõnikümmend meetrit kaasa. Selleks, et masinat lumevallist ning tsisterni küljest kätte saada, tuli sündmuskohale päästekomando autole abiks ka kaks traktorit, kes veoauto päästmiseks pidid raudteeäärse ala lumest puhastama ning seejärel veoki tsisternist eraldama. Õnnetusse sattunud kaubarong pääses liikuma pärast kella viit.

Liiklus oli sündmuspaigal mitu tundi häiritud. Rakvere-Jõgeva suunal liikunud autod suunati ringi Koeru kaudu. Mitu tundi hilinesid ka Edelaraudtee reisirongid. Kell 14.42 Tallinnast väljunud reisirong ootas läbipääsu Rakke jaamas ja jõudis Tartusse õhtul seitsme paiku.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus