Vägeva Kodu saatus pole veel selge

Üleeelmisel pühapäeval  peeti Vägeva raamatukogus nõupidamine, kus AS Hoolekandeteenused juht Maarjo Mändmaa teada andis, et praegu ligi kolmekümnele vaimupuudega inimesele elupaigaks olev Vägeva Kodu võib peagi muutuda varjupaigataotlejate keskuseks. Mändmaa andis siis lootust, et möödunud nädala lõpuks peaks Vägeva Kodu saatus selge olema.

Siiski ei ole tänaseks veel Vägeva Kodu osas otsusele jõutud. Eile vahendas ettevõtte AS Hoolekandeteenused juht, et otsustajatel polnud eelmise nädala lõpus võimalik tutvuda mõningate kinnisvaraobjektidega ning seetõttu lükkub uue varjupaigataotlejate keskuse asukoha otsustamine edasi.

Vägeva külaelanikega toimunud kohtumisel öeldi selgelt välja, et kohalikud ei poolda Vägeva Kodu praeguste elanike ümberasustamist ning hoone varjupaigataotlejate keskuseks muutmist. Samas sõnas Maarjo Mändmaa, et kaks kolmandikku  Vägeva Kodu elanikest asustatakse ümber ka juhul, kui sinna varjupaigataotlejate keskust ei tehta.

Vägeva Kodus on 10 kogukonnas elamise teenuse kohta ning 20 toetatud elamise teenuse kohta ning AS Hoolekandeteenused lõpetab Vägeva Kodus toetatud elamise teenuse pakkumise ja paigutab need kliendid ümber. Maarjo Mändmaa selgitas, et toetatud elamisel olevad kliendid tuleks suunata aktiivsemale elule ehk piirkondadesse, kus kõik vajalikud teenused, alates poest ja lõpetades perearstiga oleksid neile paremini kättesaadavad.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus