Vägev spordinädalavahetus

Läinud nädalavahetus tõi maakonda suuremaid spordisündmusi. Nii kohtusid mootorispordisõbrad üle viie aasta taas Piiroja rallikrossirajal, et maha pidada Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Põltsamaalastel ei tulnud kaugeltki tühjade kätega koju minna, sest Arvo Kask napsas Supercar klassis säravaima karika endale, vormistades halbadest kokkulangevustest ja lohisevast summutist viimaks kuldse võidu. Pealtvaatajate rohkus ja sõitjate rekord näitas, et rallikross kuulub Põltsamaale nagu valatult ning kui vähegi võimalik, võiks Piirojal taas mõõtu võtta.
Ajalugu tehti ka Jõgeval, kus pühapäevasel kohvikutepäeval ja lõõskava päikese all otsustasid maailma kabeföderatsiooni president Janek Mäggi ja Jõgeva vallavanem Tiit Lääne anda paarissimultaani 64-ruuduses kabes. Tegemist on esmakordse sündmusega, mis toodi just Jõgevale. Seda enam tasub rõõmustada, et Jõgeva nooremad ja vanemad kabehundid näitasid oma ülemvõimu ning nii pidid väljakutsujad leppima vaid ühe võiduga. Ka Janek Mäggi tõdes, et vastasseis oli kõva ning Jõgeva võib oma kabetajate üle uhke olla.
Spordipisik ei ole maakonda kaugeltki maha jätnud. Ei sega sportimast kuum ilm või karastav vihm. Kui vaid tahta ja võimalusi pakkuda, saadakse ikka spordiplatsil kokku. Ja nagu nädalavahetus näitas, siis häbeneda ei ole midagi. Maakonnast sirguvad sportlased võivad säru teha nii presidentidele ja vallavanematele, aga näidata ülemvõimu ka ratastel. Peab lihtsalt lootma, et ind ei rauge ja jõudu jätkub. Siis saame edaspidigi rõõmustada.

blog comments powered by Disqus