Vägev spordinädalavahetus

Läinud nädalavahetusel tõusis Jõgevamaa eriti tugevalt spordikaardile. Oli ju üle aastate põhjust taaskord sammud Sõpruse parki seada ja olümpiavõitjaid seal vääriliselt võõrustada. Ja mainimata ei saa jätta kabe Euroopa meistrivõistluste finišit Kuremaa lossis, kus enim oli põhjust kuulata Valgevene hümni.
Kuid viiendat korda tulev Vooremaa poolmaraton oli taaskord oma headuses. Sedakorda lausa nii hea, et Eesti jooksuparemik valis tihedast võistluskalendrist just Jõgeva võistluse. Tänavu mõeldi ka sellele, kuidas jooksjat raskel rajal rohkem turgutada. Ja avastati, et muusika võiks rohkem motivatsiooni anda. Nii mõnegi võistleja suust kostus, et just see aitas raskest sammust üle olla või natukenegi kõledat tuult trotsida.
Seda suurem oli ka korraldajate üllatus, kui Ibrahim Mukunga, kes kord on juba Kuremaal jooksnud, end stardiks üles andis. Ja kuigi eestlased talle rajal mitte asu ei andnud, rebis ta end viimaks siiski ette. Paar aastat tagasi lubaduse andnud mees jõudis viimaks poolmaratonile. Ja et stardiprotokoll oli sedavõrd tugev, näitab, et Vooremaa poolmaratoni usaldatakse ja siin tahetakse võistelda.
Jõgevamaalased on end korralduses suurepärasest küljest näidanud ning see on ka kuhjaga ära tasunud. Kui jagub tahtmist ja jõudu, võib veel vaid unistada, millega tublid spordiinimesed järgmisena välja tulevad. Suur töö on igatahes tehtud ja kiidusõnad igati välja teenitud.

blog comments powered by Disqus