Vägari külaselts alustab sügisel õpitubadega

Mittetulundusühing (MTÜ) Vägari alustab sügisel ühingu ruumides õpitubadega, kus saab õppida kangast ning kindaid-sokke ja kampsuneid kuduma ning lapitekke õmblema. Renditi kangasteljed, mis pannakse üles MTÜ käsutuses oleva korteri ühte tuppa.

Õpetajad tulevad eri paigust. Rühma oodatakse inimesi üle kogu valla ja ühtegi huvilist tagasi ei saadeta.

Igal aastal korraldab MTÜ Vägari juhatuse esinaise Agnes Rääki eestvedamisel ekskursiooni. Sellelgi võivad osaleda ka teiste külade elanikud. “Paneme teate välja, et soovijad ennast kirja panna saaksid,” ütles Rääk. Tänavu 2. juulil  tutvuti Peipsi-äärsete küladega, mullu käidi Paldiskis ja Keila-Joal.  Veel on vaadatud ringi Matsalus ning Lõuna-Eestiski, reis on korraldatud igal aastal.

Samuti käiakse tema sõnul alati võimalusel teatris. Aprillis käidi Tartus “Helisevat muusikat” vaatamas, teatrisse on sõidetud ka Viljandisse ja Rakverre.

Mittetulundusühingu ruumides on  noorte tarvis palju huvitavaid lauamänge. Algul olid väga usinad mängijad nooremad koolilapsed, kuid nemad tüdinesid üsna pea. Veidi suuremad käivad jätkuvalt ning nemad oskavad juba hinnata, kui neid usaldatakse ja seltsi ruumidesse ka omapäi jäetakse. Loomulikult määratakse siis vastutaja ja ruumid peavad korras olema. “Meil ei ole olnud nendega praegu muret, nad oskavad usaldust hinnata,” kinnitas Rääk.

MTÜ soovib oma ruumides aknad vahetada, mis on  juba nii amortiseerunud, et avada neid enam ei saa. Tänavu kevadel esitati Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) rahataotlus,  mis sai küll positiivse vastuse, kuid raha neile seekord ei jätkunud. “Loodame, et saame raha sügisel,” oli ühingu  eestvedaja optimistlik.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus