Vägari külas tähistati esimest korda ühisüritusena advendiaja saabumist

Pühapäeval süüdati esimest korda pidulikult advendiküünal Pajusi vallas Vägari külas kasvaval jõulukuusel. Laulis Aidu segaansambel, laud kaeti kodus valmistatud suupistetega.

Esimese advendi tähistamine Vägaris algas kontserdiga, kus esinesid Aidu segaansambel ja Aidu lasteaed-algkooli lapsed. Lasteaia muusikaõpetaja Anu Piiskoppel rääkis advendiaja usulisest ja ajaloolisest tähendusest. Pajusi vallavanem Reet Alev märkis, et Vägaris süüdati advendiküünal üheskoos esimest korda.

Vallavanema süüdatud jõuluküünlalt sai igaüks tule koju kaasa võtta ja seda võimalust kasutati agaralt.

Aidu segaansambli eestvedamisel lauldi koos jõululaule, akordionil saatis Reet Otsnik.  “Kõik kiitsid sooja jõuluteed, mille valmistas kooli kokk Pille Kuldma. Igaüks oli kodunt midagi maitsvat ka tee kõrvale toonud,” ütles sündmuse  korraldaja, MTÜ Taluaja Kaja eestvedaja Terje Paalits.

“Pärast Aidu rahvamaja sulgemist 1997. aastal hakkas seltsielu Vägaris vaibuma. Oma küla- ja kogukonnatunne kippus kaduma. Inimesed on igatsenud midagi, mis selle tunde tagasi annaks. Nii tuligi mõte alustada väikesest, lihtsast asjast – tähistada esimest adventi ja süüdata tuled meie oma jõulukuusel. Idee leidis toetust nii vallavalitsuses kui Aidu lasteaed-algkoolis. Jõulupuuks valisime lasteaia õuel kasvava suure ja uhke hõbekuuse, mis  kasvab nii sobival kohal, et paistab kaugele küla poole,” rääkis Paalits.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus