Vaene rikas Etioopia

Just sellist pealkirja kannab neljapäeval Põltsamaal maakonna keskraamatukogus peetav salongiõhtu, kus oma mulluseid reisimuljeid Etioopiast jagab keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel.

Reis sai teoks eelmise aasta novembris Tensi Reiside korraldusel.  Kui Etioopias on teedevõrk praktiliselt välja ehitamata, siis lennuliiklus toimib seal suurepäraselt ning lennujaamu on  17.

Rutt Rimmeli sõnul valis ta eelseisvale salongiõhtule niisuguse pealkirja tulenevalt sellest, et esimesena hakkab Etioopias silma suur vaesus, samas kui erilise looduse ja küllusliku  kultuuripärandi poolest on see riik rikas. Nähti   väga erineva tasemega hotelle. Sealsete majutuskohtade suurimaks probleemiks on elektrivool, mis tekib ja kaob. Seetõttu on olemas ka küünlad ja tikud. Ööbida tuli ka onnikesi meenutavates hotellides, kus aknaid avada ei lubatud, et ahvid vargile ei tuleks.

Rutt Rimmel teeb salongiõhtul koos külalistega fotomeenutusega ringreisi Etioopias, kus tutvustab Abessiinia mägismaa loodust ja ümberringi vabalt ringi liikuvaid loomi, annab ülevaate selle riigi inimeste elust-olust ja kommetest, kaljude sisse rajatud kirikutest ja paljust muust huvitavast.  Salongiõhtu korraldaja pakub külalistele ka Etioopia kohviubadest valmistatud kohvi.

Tal on plaanis koostada reisist ka fotonäitus, mille kavatseb Põltsamaa raamatukogus mais üles panna. Hiljem peaks näitus ka teistesse Jõgevamaa raamatukogudesse jõudma.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus