Vabatahtlikud pritsimehed korraldavad lahtiste uste päeva

Saare vallas tegutsev Voore Tuletõrje Selts korraldab eeloleval reedel, 6. septembril Voore tuletõrjedepoos lahtiste uste päeva, kus huvilistel on võimalik tutvuda kohaliku depooga ja meeste tööga ning uudistada masinaid.

Voore Tuletõrje Seltsi juhataja Kaljo Lalini sõnul on neil soov oma komando meeste tegevust huvilistele aeg-ajalt tutvustada, nii sündis lahtiste uste päeva korraldamise idee. Voore Tuletõrje Seltsil on umbes kakskümmend liiget, neist väljaõppe saanuid kümmekond. Kui kusagil on tulekahju puhkenud, siis jõuab teade sellest Kaljo Lalinile, kes selle pritsimeestele edasi annab.

 

Tutvustatakse tehnikat

Mitmed mehed töötavad Voore tuletõrjedepoole üsna lähedal ja seetõttu väljasõiduvajaduse korral probleeme ei teki. Kaljo Lalini sõnul on viimasel ajal väljasõite väga harva ette tulnud. Mõnes kuus ei tule neil kordagi kuhugi tuld kustutama sõita.

Reedel tutvustavad Voore Tuletõrje Seltsi mehed huvilistele oma tehnikat, sealhulgas tuletõrjeautosid, näitavad, kuidas voolikuid välja visatakse, kuidas neid omavahel ühendatakse ning millised abivahendid selleks vajalikud on. Kaljo Lalin lausus, et ilmselt  demonstreeritakse ka tule kustutamist vahuga.

 

Külla oodatakse eelkõige lapsi

Voore Tuletõrje Seltsi juhataja sõnul on see üritus mõeldud eelkõige lastele. Reedel töötavad nii koolid kui ka lasteaiad ja seetõttu on lapsi lihtsam kohale tuua.  Oodatud on muidugi ka täiskasvanud. .

Aasta tagasi käis Voore vabatahtlike pritsimeeste demonstratsioonesinemist uudistamas umbes 130 huvilist, enamasti oma valla elanikud, kuid tuldi ka Jõgevalt. . Demonstratsioonesinemisi uudistama tulnutele pakutakse tasuta omakeedetud suppi. Kui möödunud aastal pakuti hernesuppi, siis tänavu on menüüs seljanka. Lastele pakutakse ka kommi. Pritsimehed ootavad reedesele üritusele rohkelt külastajaid ja loodavad, et ka ilmataat nendega sama meelt on.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus