Vabatahtlikud osalevad üleriigilises koolituslaagris

Jõgevamaa hädaolukorraks valmisoleku esmaabirühma liikmed sõitsid eile Pärnumaale Jõulumäele, kus tuleva neljapäevani kestab üle-eestiline koolituslaager, milles omandatakse praktilisi oskusi esmaabi, päästeotsingute, simulatsiooni, staabi- ning meeskonnatöö valdkonnas.

Jõgevamaalt osalevad koolituslaagris Kaidi Forostovets, Jaana Õunmaa, Ragnar Vaiknemets, Marko Ilmoja, Ülle Vohla ja Vambola Vohla. Nii nemad kui ka teised laagrilised on varem saanud koolitust kohalikes seltsides ning läbinud ka esimese astme koolituslaagri. Jõgevamaa esmaabirühma liikmetele on Jõulumäe laager ühtlasi ettevalmistuseks augusti lõpus toimuvaks Balti riikide ühisõppuseks Limbazhis, kus Eestit esindava rühma koosseisus osalevad Ülle Vohla, Vambola Vohla ja Ragnar Vaiknemets.

Vabatahtlikest koosnevad esmaabirühmad moodustati Eesti Punase Risti kohalikes seltsides vastavalt 2001. a jõustunud Hädaolukorra seadusele. Rühmade eesmärk on asuda võimalike õnnetuste korral koostöös kohalike päästestruktuuridega viivitamatult õnnetuse tagajärgi likvideerima. 2001. aastal kooskõlastati Päästeametiga Eestile sobiv vabatahtlike koolitusprogramm ja varustus. Vabatahtlike üleriigilised koolituslaagrid on muutunud traditsiooniks.

TIINA SÄÄLIK,

EPR Jõgevamaa seltsi sekretär

blog comments powered by Disqus