Vabatahtlikud aitasid peresid

Möödunud nädalavahetusel kogusid taas Jõgeva Toidupanga vabatahtlikud Jõgeval, Põltsamaal ja Mustvees toidukaupa puudust kannatavatele peredele. Kaks korda aastas toimuv ettevõtmine ei jäta ükskõikseks eriti kedagi, kelle poole kaupluses pöördutakse. Seda enam nüüd, jõulupühade lähenedes, mil tavalisest rohkem mõtleme neile, kes meie abi vajavad.  


Olgugi et annetajad toetasid abi vajanud peresid suuremalt jaolt makaroni- ja pudrutoodetega, ei aita saadud kogus siiski kõiki vajadusi katta. Kuid sellegipoolest on lootust, et kui toidukaupasid napib, saab möödunud nädalavahetusel kogutud kaupa laiali jagada ka siis, kui Toidupangal endal on kitsikus käes.

Ka Jõgevamaa abivajajate hulk ei rauge, pigem on see tõusutrendis. Seda kurvem on tõdeda, et maakonnas on suurem vajadus toiduabi järele ning pelgalt Toidupanga vabatahtlikud lihtsalt igaüheni ei jõuagi. Seda enam on oluline enda ümber märgata puudust kannatavaid peresid, kellele ka muul ajal kui kaks korda aastas toimuval suurel toidukogumispäeval annetusi anda.

Nii nagu tõdes Jõgeva Toidupanga koordinaator Janar Hannolainen, et kui ühel hetkel otsustatakse, et Toidupanka enam vaja ei ole, siis on ka maailmalõpp käes. Paraku peab tõdema, et kui vabatahtlikel ja Toidupanga eestvedajatel jõud tõesti raugeb, ongi väikestviisi maailmalõpp käes. Seda enam on vaja loota, et vabatahtlikud suudaksid raskes töös vastu pidada ja Toidupanga koordinaatorite jõud ei raugeks. Sest heade inimeste najal seisab maailm.

blog comments powered by Disqus