Vabatahtlik tuli appi

Indrek Koitjärv on üks neid, kes teavitas Jõgeva vallavalitsust valmisolekust hakata koroonapandeemiast põhjustatud eriolukorra ajal vabatahtlikuks. Mõned päevad tagasi käis ta abistamas Kuremaal elavate väärikamas eas Priidu ja Ene Raudkatsi kodus.


Priidu Raudkats pöördus piirkonna sotsiaaltöötaja Leina Kreegi poole sooviga saada abilist küttepuude toimetamiseks kuurist garaaži. Kohe oli valmis appi tulema Laiuse kandi mees Indrek Koitjärv.
„Küttepuud oli tarvis tuua kuurist, mis on meie kodust kahesaja meetri kaugusel. Käru tuleb lükata vastu mäge. Tavaliselt olen seda tööd teinud ise. Seekord ütles enesetunne, et parem on, kui keegi appi tuleks,” rääkis Priidu.
Koitjärv sõidutas küttepuud kodumaja kõrval asuvasse garaaži kaubikautoga. „Nüüd jätkub meil neid kevadeni,” ütles ta tänutundega. „Vastavalt valitsuse määrusele püüdsime Indrekuga hoida kahemeetrilist vahet,” lisas ta.
„Mul on selline töögraafik, mis võimaldab vajaduse korral tegutseda ka vabatahtlikuna. Miks mitte teisi aidata, kui see on võimalik. Iseäranis on vaja vastastikust abistamist praegusel kriisiajal,” rääkis Koitjärv Vooremaale. Telefoniintervjuu ajal tegi ta parajasti koos kaasaga kepikõndi.
„Lugu, kuidas Indrek Koitjärv Raudkatsidele appi tuli, on hea näide, kuidas vabatahtlikud praegusel ajal kaasinimesi igapäevatoimetustes abistada saavad. Küllap ergutab see teisigi vabatahtlike oma panust andma ja abivajajaid piirkonna sotsiaaltöötajate poole pöörduma, et abi saada,” ütles Viktor Svjatõšev, tervishoiu ja sotsiaalvaldkonna Jõgeva abivallavanem, kes koordineerib eriolukorra ajal Jõgeva vallas vabatahtlike tegevust.
„Üleskutse registreerida ennast vabatahtlikuks ripub üleval Jõgeva valla kodulehel. Eriti ootame endast teada andma neil, kel on oskusi olla abiks hoolekandeasutuses. Praeguses olukorras on oluline pöörata tähelepanu oma naabritele, eriti eakatele. Kui märkate kedagi, kel on raskusi igapäevaeluga hakkama saamisel ja neil pole abistajat, siis andke valla sotsiaalosakonda teada. Kontaktandmed on valla kodulehel ja viimases valla lehes.
Väga paljud abistavad juba oma tuttavaid ja naabreid vabatahtlikuks registreerumata,” lisas Svjatõšev.
„Praeguseks on üle kahekümne inimese teavitanud valmisolekust tegutseda eriolukorra ajal vabatahtlikuna. Suur tänu neile kõigile üllameeluse ja abivalmiduse eest,” ütles Jõgeva vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas.
Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus