Vabariiklikus võistlussarjas TV 10olümpiastarti Tabivere Gümnaasiumile võistkondlik esikoht

Jõgevamaad esindasid finaalvõistlustel koolidest Tabivere Gümnaasium, kes pääses edasi parema väikese koolina ning üksikvõistlejatest Jarko Koort Palamuse Gümnaasiumist ja Hugo Manguse Jõgeva Gümnaasiumist, kes täitsid normatiivid maakonna TV 10 olümpiastarti finaalvõistlustel 7.- 8. juunil Laiusel. Jarko ületas seal juba 27 aastat Margus Oro nimel püsinud maakonna rekordi poiste vanema vanuseklassi üheksavõistluses, saades tagajärjeks 7584 punkti.

Finaalvõistlustel Rakveres Tabivere Gümnaasiumi võistkondlik edu jätkus. Nad suurendasid mitmevõistluses veelgi oma edu Muhu ja Kernu Põhikooli ees ning saavutasid võistkondlikult ülekaaluka esikoha väikeste koolide grupis. Võitjat kooli autasustati 5000 krooniga. Ka suurte koolide konkurentsis oleksime saavutanud tubli kaheksanda koha. Selles grupis tuli võitjaks Rakvere Reaalgümnaasium Saaremaa Ühisgümnaasiumi ja Viljandi C. R. J. Gümnaasiumi ees.

Individuaalselt esines kõige edukamalt Kristjan Rosenberg, kes saavutas poiste noorema vanuseklassi üheksavõistluses teise koha isikliku rekordiga 6384 punkti.

Üksikaladel olid Kristjanil paremad kohad: kettaheites ( 29.08) ja palliviskes (56.63) teine, 60 meetri tõkkejooksus ( 9,72 ), kaugushüppes (4.68 ) ja teivashüppes ( 2.43 ) kolmas.

Poiste vanema vanuseklassi üheksavõistluses saavutas Indrek Reisberg isikliku rekordiga 7323 punkti üheteistkümnenda koha. Üksikaladel oli Indreku parem koht kettaheites ( 40.31 ) kolmas. Möödunud aastal poiste noorema vanuseklassi vabariikliku mitmevõistluse võitnud Jarmo Kull oli nüüd juba vanemas vanuseklassis võisteldes isikliku rekordiga 6691 punkti kahekümne esimene. Üksikaladel oli Jarmo parim koht teivashüppes ( 3.03 ) viies.

Oma panuse Tabivere Gümnaasiumi võistkondlikku edusse andsid veel tütarlaste vanema vanuseklassi kaheksavõistluses Mari Lill 5514 punkti ja 29. kohaga, Triinu Tõnisson 5432 punkti ja 35. kohaga ning tütarlaste noorema vanuseklassi kuuevõistluses Laura Helena Rjabova 3228 punkti ja 32. kohaga.

Jõgevamaa üksikvõistlejatest parandas Jarko Koort veelgi maakonna rekordit poiste vanema vanuseklassi üheksavõistluses 284 punktiga ning saavutas tagajärjega 7808 punkti tubli neljanda koha. Üksikaladest võitis ta teivashüppe 3.43-ga.

Poiste noorema vanuseklassi üheksavõistluses saavutas Hugo Manguse 16. koha 5289 punktiga. Teivashüppe oli ta 2.43-ga kolmas.

TOOMAS ROSENBERG,
Tabivere Gümnaasiumi kergejõustikutreener

blog comments powered by Disqus