Vabariiklik veefoorum Põltsamaal

 

Täna saab Põltsamaa kultuurikeskuses teoks vabariiklik veefoorum. See ei ole siiski mõeldud vee-ettevõtetele, vaid eelkõige põllumajandustootjatele. Üritus korraldatakse Läänemere piirkonna projekti Baltic Deal raames ja seal tuleb juttu toiteelementidest, mis leostuvad põllumajandusmaadelt vette. Baltic Deal projektijuhi Heidi Ööveli sõnul arutletakse foorumil selle üle, mida ette võtta, et põllumajanduslik tegevus veekeskkonda ei kahjustaks.

Väga aktuaalse teemana tuleb juttu biogaasi tootmise ja kasutamise võimalustest. Konkreetse näitena tutvustatakse Aravete biogaasijaama esialgseid kogemusi. Samuti tuleb foorumil juttu sõnnikukäitluse olukorrast Läänemere piirkonnas. Räägitakse ka sellest, kust pärineb rannikuvee reostus ja tuleb juttu muudelgi keskkonnakaitsega seotud teemadel.

Eelmisel aastal peeti üleriigiline veefoorum Tartus, kus osales enam kui 130 põllumajandustootjat. Tänavu on osalejaid natuke vähem. Põltsamaa kandist registreerus foorumile näiteks tuntud piimatootja OÜ Viraito. Samuti on esindatud põllumajandustootjaid Põlvamaalt, Tallinna ja Tartu kandist, saartelt ning teistest Eesti piirkondadest.

<p style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>Heidi Ööveli sõnul valiti tänavuse veefoorumi korraldamise paigaks Põltsamaa kui keset Eestimaad asuv linn, järgmisel aastal kavatsetakse kohtuda Pärnus.

Täna Põltsamaal toimuvat veefoorumit juhib tuntud tele- ja loodusemees Vladislav Koržets.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus