Vabariigi President annetab teenetemärgi 342 inimesele

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas eile alla otsusele 342 Eesti ja välisriigi kodaniku austamise kohta Eesti Vabariigi teenetemärkidega tunnustuseks Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete eest.

Presidendi kantselei ametliku teate põhjal tänatakse Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul inimesi, kes on pühendunud oma kutsetööle, teadlasi ja arste, õpetajaid ja vabatahtlikke abistajaid, politsei- ja päästeametnikke, diplomaate ja välismissioonidel osalenud kaitseväelasi, Eesti sõpru ja toetajaid välisriikides, vabadusvõitlejaid ja ajaloo talletajaid, kultuuri hoidjaid ja kohaliku elu edendajaid ning veel paljude eluvaldkondade esindajaid.

Eesti Vabariigi 89. aastapäeva eel annetatud teenetemärgid väärtustavad kohusetunnet, vaprust, pühendumist ja väärikust Eesti elu kujundamisel.

Jõgevamaalt saavad Valgetähe V klassi teenetemärgi ajakirjanik, filmilooja ja kohaliku elu edendaja Imbi Paju, treener ja kohaliku spordielu edendaja Väino Treiman, Valgetähe medali teadlane ja sordiaretaja Maia Raudseping ning Kotkaristi V klassi aumärgi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja Karli Kukk.

Lähemalt saab teenetemärkidega autasustatavate nimekirjaga tutvuda Vabariigi Presidendi koduleheküljel www. president.ee.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus