Vabariigi juubeliaasta tõi kunsti raamatukokku

Eesti Vabariik 100 kingitusena „Kunst raamatukokku” jõudsid noorte kunstnike näitused aasta jooksul Jõgevamaale. Põltsamaa keskraamatukogus toimus kokku kolm näitust, millest kõige enam tähelepanu pälvis Artur Anniste isikunäitus. 


Artur Anniste on Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilane, kes alustas kunstiõpinguid Põltsamaa kunstikoolis ning kes alates 2010. aastast õpib Tallinnas Sally Stuudio kunstikoolis. Oma kunstitöödes katsetab ta eri meediume ja tehnikaid. Noore kunstniku töödes kajastub tema
loodusearmastus, peale selle joonistab ta mitmesuguseid fantaasiaolendeid. 

Tallinna keskraamatukogu algatus „Kunst raamatukokku” on juubeliaastal toonud raamatukogudesse üle Eesti enam kui saja noore kunstniku näituse. „See kingitus on näidanud, et meil on väga palju andekaid noori kunstnikke, kes on juubeliaastal oma annet teistega jagada saanud ning toreda kogemuse võrra rikkamad,” sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

Kingituse „Kunst raamatukokku” koordinaator Mirjam Kaun loodab, et raamatukogude koostöö noorte kunstnikega jätkub Jõgevamaal edaspidigi.

VOOREMAA 

blog comments powered by Disqus