Vabariigi aastapäev möödugu vaiksemalt

Lähenev pidupäev tuleb tänavu teisiti. Eks ollakse harjunud, et suuremad peod jäävad pidamata ning tavapärane pidulik kätlemistseremoonia tuleb pereringis ära teha. Aeg on selline ja kuna viirus pole raugemise märke näidanud, tuleb olukorraga leppida.
Kui Hiite Maja on esitanud üleskutse vabariigi aastapäeva pidada pühapaigas, vaadates seal iseendasse, siis spordimehed kutsuvad pidupäeva tähistama terviseradadele. Kes kuidas, ilmselt leiab igaüks oma viisi, kuidas vabariigi sünnipäeva tähistada.
Olgugi et maakonna omavalitsused pole lisapiiranguid kehtestanud, tuleb peo pidamisega siiski hoogu pidada ja turvalisuse nõudeid kogu südamega jälgida. Ikka selleks, et uuel vabariigi sünnipäeval võiks päriselt kokku saada ja kätlemistseremooniat jälgida.
Õnneks oleme aastaga õppinud olema koos, samal ajal olles teineteisest kaugemal. Õppinud rohkem helistama ja suhtlema. Õppinud mõistma kaugusest. Uued piirangud on päeva jagu juba kehtinud ning nendes pole ka midagi uut. Oleme kõik sulgemised ju juba mitu korda üle elanud ja seega võrdlemisi harjunud.
Seega on tänavu nii nagu on. Keset töönädalat rahulikum ja hulga pidulikum päev, mille ajal haugata kiluleiba, käia õues vabariigi auks kilomeetreid kogumas ning ehk vaadata hiies iseendassegi. Suuremate pidustuste jaoks on ehk tulekul soojem suvi ja pehmem kevad, ent selleks, et tervete ja tugevatena nii kaugele jõuda, peame ühiselt pingutama.

blog comments powered by Disqus