Vabariigi aastapäev Maarja põhikoolis

Maarja põhikoolis oli vabariigi aastapäev tänavu taas tavapärasest pidulikum: korrati viie aasta eest hästi õnnestunud ja  elevust tekitanud mängu-presidendi vastuvõttu.

23. veebruari keskpäeval pakkus kooli direktor Liidia Lobareva hoolsate õppurite vanematele, valla esindusele ja endistele kooli õpetajatele kooki ja kohvi.

Aulas toimunud aktuselgi olid direktori pidupäevakõne põhiteemaks tublid õppurid ja nende vanemad.

Seejärel tunnustati  oma kooli tublisid sportlasi  ja kehalise kasvatuse õpetajat Rutt Tanilood nimeliste „kuldmedalitega”.

„Eesti Vabariigi President”, keda kehastas 7. klassi noormees Raul Uus, pidas päevakohase kõne.

Võimlas teoks saanud kätlemistseremoonial võtsid kutsutud külalisi vastu president ja tema abikaasa ehk 6. klassi neiu Elina Lain. Külalisi esitles Endri Siim 7. klassist, assisteeris tuntud telenägu Krista Lensin ehk Kelly Treier 8. klassist.

Meie valla tähtsaimate isikute — Tabivere vallavanema ja volikogu esimehe — järel kätlesid presidendipaariga kooli pedagoogid ja teised külalised ning siis oli järg „libaprominentide” käes: kuulsaid Eestimaa inimesi kehastasid suure lustiga õpilased.

Härra peaministrit mängis Alvaro Ansip, härra Pomerantsi Kenno Siimo.  Mart Laari rollis oli Kerdo Rander Rauba, Kristiina Ojulandi „tegi”  Ella Kont.

Saabunud oli selgeltnägija Nastjagi  — teda kehastas  Janne Kase.  

Sel moel olid pidulikul vastuvõtul kohal paljud meie riigi tuntud ühiskonnategelased ja kõmuajakirjanduses olulist rolli mängivad persoonid.

Väikese kooli vahvat pidu ilmestasid külalistena Palamuse Gümnaasiumi lauljad ja rahvatantsijad.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus