Vabade ametikohtade arv püsib jätkuvalt üle 10 000

Statistikaameti andmetel oli Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 2018. aasta IV kvartalis ligi 10 500 vaba ametikohta.


Vabade ametikohtade arv oli samal tasemel 2017. aasta IV kvartaliga, kuid 2018. aasta III kvartaliga võrreldes vähenes vabade ametikohtade arv kaheksa protsenti. Eelmisel aastal oli vabade ametikohtade arv I kvartalis 10 575, II kvartalis 11 430 ja III kvartalis ligi 11 440.

Ametikohtade koguarv (vabad ja hõivatud ametikohad kokku) oli IV kvartalis 597 500, mis on eelmise kvartaliga võrreldes vähenenud poole protsendi võrra. Kõige enam ametikohti on töötlevas tööstuses, kaubanduses ja hariduses.

Avaliku sektori vabad ametikohad moodustasid IV kvartalis kõikidest ametikohtadest 29 protsenti. Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim välismaa eraõiguslikele isikutele kuuluvais ettevõtteis ning kohalikele omavalitsustele kuuluvais asutustes ja ettevõtteis.

Enamik vabadest ametikohtadest asusid jätkuvalt Harju maakonnas ja Tallinnas, järgnesid Tartu maakond, Ida-Viru  ja Pärnu maakond. Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Harju ja Rapla maakonnas ning madalaim Hiiu, Põlva ja Võru maakonnas, teatas statistikaamet.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus