Väätsalt preemiaga

Omal ajal paarkümmend aastat Pajusi kultuuritööd juhtinud, on Laine Kondas praegu, nagu ta ise uhkelt ütleb, Põltsamaa kultuurikeskuse luuaoperaator ehk koristaja ning kannab heade tuttavate keskel proua Pürsti hüüdnime. Väätsal esines ta seekord aga Poriküla Miilina, kellel oli rahvale igat liiki poripildumisest nii mõndagi pajatada. ˇüriisse, kes Laine Kondase parimaks üksikesinejaks pärjas, kuulusid Maalehe ajakirjanik Lembit Remmelgas, Eesti Meelelahutajate Liidu president Peep Raun ja mõned kohalikud avaliku elu tegelased. Üldse kanti juba kaheksandat korda toimunud Väätsa huumoripäeval ette 24 estraadinumbrit. ˇürii tunnistas parimaks Pajusti (Lääne-Virumaa) klubi estraaditrupi kava ja publik Halliste (Viljandimaa) külateatri etteaste. Jõgevamaa estraadiharrastajate ainsaks esindajaks huumoripäeval oligi Laine Kondas.

“Väätsal tasub juba sellepärast käia, et seal näeb, mida teised teevad. Ja heameel on tõdeda, et vähemasti mujal Eestis on noori estraaditegijaid kenasti peale tulemas,” ütles Laine Kondas.

Siinkohal tasub märkida sedagi, et huumoripäeva juhtis Väätsa valla noorsootöötaja Kalev Pärtelpoeg, kes on teatavasti Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja vilistlane. Õigupoolest tuli tal n-ö Matrossovina dzoti ava ette viskuda, sest päevajuhiks kutsutud näitleja Jan Uuuspõld jäi haiguse tõttu tulemata.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus