Väärikad jõgevamaalased said imelised pingid

Möödunud reedel avati nimelised pingid silmapaistvatele jõgevamaalastele: põllumajandusteadlasele ja sordiaretajale Hans Küütsile, Jõgeva koolides töötanud ajalooõpetajale ja koduloolasele Eino Veskisele ning kultuuritegelasele Asta Paeveerile, kelle mitmekülgseks tegevuseks on ansamblite ja kooride juhendamine, giiditöö, eakate eneseharimiseks mõeldud Väärikate Akadeemia eestvedamine ja palju muudki.

Teenekatele ja soliidsesse ikka jõudnud inimestele lugupidamise avaldamise algatas Jõgevamaa Kodukandi Ühendus koostöös riigikogu liikme Aivar Kokaga, kes tagas ettevõtmisele rahastamise.

Jõgeva alevikus, Eesti Taimekasvatuse Instituudi hoone ees avati nimeline pink akadeemik Hans Küütsile, kes aastail 1973-1998 oli selle teadusasutuse eelkäijaks olnud Jõgeva Sordiaretuse Instituudi direktor. Küütsi pinki kaunistavad viljapead.

“Pingiga tunnustamine toob südamesse soojust ja silmadesse rõõmu. Pink on istumiseks mugav, arvestades meisterlikku tööd, võiks seda pinki nimetada lausa kunstiteoseks,” ütles Hans Küüts. “Ma olen optimist. Elust tuleb rõõmu tunda nii kaua, kui see võimalik on,” lisas teadlane, kellel tänavu detsembris on 85. sünnipäev.

“Hans Küütsi auks paigaldatud pink on märkimisväärne tunnustus talle ja kogu meie asutuse kollektiivile,” ütles Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel.

Jõgeva kultuurikeskuse pargis avati nimelised pingid haridus- ja kultuuriellu panustanud Asta Paeveerile ja Eino Veskisele, kes mõlemad on Jõgeva aukodanikud.

“Pink meeldib väga, sarnaneb raamatuga ja sellel on kujutatud motiive Hiiumaa taluelust. Hiiumaalt on pärit osa minu suguvõsa juuri,” lausus Eino Veskis.

“Suurte teenetega auväärsetele naistele ja meestele nimeliste pinkide avamine sai alguse 2016. aasta suvel. Traditsioon toob positiivseid emotsioone isikutele, kellele pingid paigaldatud, ning muudab kaunimaks ja atraktiivsemaks ka erinevaid paigad,” ütles Aivar Kokk.

“Kõigi seni Jõgevamaale paigutatud nimeliste pinkide meisterdajaks on puidukunstnik Martti Kalamees. Iga tema tehtud pink on kordumatu, konkreetse isiku loomust ja tegevust iseloomustav,” ütles Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse juhatuse eestvedaja Liia Lust.

“Möödunud suvel naiste tantsupidude idee algataja Airi Rütteri auks avatud pingi viis Marti Kalamees korrastamiskuurile, et see talveilmadele paremini vastu peaks. Lähitulevikus viiakse pink kultuurikeskuse parki, kus ka Asta Paeveeri ja Eino Veskise nimelised pingid,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus