V Kalevipoja Uisumaraton tuleb Peipsi jääl 2. veebruaril

Tänavu 2. veebruaril peetakse Mustvees Kalevipoja V Uisumaraton. Korraldajad loodavad, et nii suurt sula ei tule, mis ürituse ära rikuks. Korraldusmeeskond on entusiastlik ja annab endast kõik.

Maratoni korraldaja, Jõgevamaa spordiliidu Kalju tegevjuhi Uno Valdmetsa sõnul käib maratonile registreerimine internetis aadressil www.sportinfo.ee.

Organiseerimiskomitee esimees, maavanem Viktor Svjatõšev ütles, et tänavune pilt on looduslikult oluliselt parem kui mullu ja soovijad võivad juba Peipsi järve jääd proovima minna. Kuid järvele minejad peavad arvestama, et tuul on seal üsna jäine ja riietuda tuleb ilmale vastavalt.

Mitme erineva distantsi hulgast on võimalik valida endale sobivaim: 30 km start antakse kell 11.00; 10 km kell 13.00; 5 km uisumatk algab kell 13.05; 5 km jalgsimatk algab kell 11-13.00.

Kuni 30. jaanuarini on osavõtutasu 30 kilomeetri distantsil 20 eurot, 2. veebruaril aga 30 eurot. 10 kilomeetri distantsil osalejal tuleb kukrut kergendada kuni 30. jaanuarini registreerides 10 euro võrra, 2. veebruaril registreerudes maksab aga osalemine 20 eurot. Uisumatkal osaleda soovijal tuleb jaanuari lõpuni maksta viis eurot ning ka 2. veebruaril küsitakse vaid viis eurot.

Uisumaratoni rajameister Ilari Domaškin ütles, et Peipsi jää on piisavalt paks ning kannab kenasti uisutajaid ja tehnikatki. Hiljuti lükati rajalt lund ning raja parandamiseks on ka suuremaid pragusid veega üle lastud. Krõbedad külmakraadid aitasid raja parandamisele tublisti kaasa. Ideaalse jää tekitamiseks tuleb järvejääd edaspidi rajamasinaga freesida. Traktor koos freesiga tuleb Adavere Agrost. Eeldused uisumaratoni läbiviimiseks on jää osas olemas, kuid rajameistritel tuleb veel tööd teha.

Üritust korraldavad Mustvee linnavalitsus, Kasepää vallavalitsus, Jõgeva maavalitsus, Eesti Uisuliit ja Jõgevamaa spordiliit Kalju. Põltsamaa Felix pakub uisutajatele värskekapsaborši veiselihaga. Vabatahtlikena aitavad ürituse kordaminekule kaasa  Jõgeva kiirabi meedikud, politseinikud, päästetöötajad, kaitseliitlased, keskkonnainspektsiooni töötajad, mõlema Mustvee kooli õpilased ja paljud kohalikud elanikud.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus