Uute hoonete ootuses

Eile sai viimaks kindlaks, et Jõgeva linn saab endale järgmisel aastal uue tankla koos sinna kuuluva toitlustusega. Ning mitte mõttega, et võõrustada trassil liikujaid, vaid just linnaelanikke. Arvestades, et asupaigaks on Jõgeva-Mustvee viadukti lähedus, kus varem laiutas lihtsalt tühermaa, siis nüüd hakkab elu sealgi keema.
Ent eks kõik võtab aega. Ajal, mil leht trükki läks, otsustas vallavolikogu ka uue kortermaja saatuse Jõgevale. Sellest sõltub, kas korteriturg Jõgeva linnas saab uue hingamise või mitte. Ja kui mõelda, et lähiajal valmivad riigimaja, uus kesklinna hotell ning planeeritakse tervisekeskuse rajamist taas tühjale platsile, võib loota, et ehk polegi Jõgeva vaid unine väikelinn.
Samas on linnapildis hooneid, mis tahaksid uuendamist või lihtsalt lammutamist. Selleks, et uue ja ärksana tagasi tulla. Loodetavasti on ka need plaanid vallavalitsuse laual. Nii saaks linnapilt viimaks ometi värskema ilme, muutuks atraktiivsemaks ja turistidele silmailuks.
Kõik need muudatused ei tohiks tulla nii vaevaliselt, aeglaselt ja kaua. Ajal, mil teised väikelinnad teevad hoogsaid samme ajakohasema eluolu suunas, kipub Jõgeva maha jääma. Ent aegunud raudteelinna staatusest võiks kasvada linnakeseks, kelle trumbiks on oskus kiirelt areneda ja ajaga kaasas käia. Selleks on aga vaja tahet oma ümbritsevat muuta. Vallajuhid, tehke siis ärksamad sammud uuema linnapildi suunas, ettevõtjad on juba valmis.

blog comments powered by Disqus