Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb taas

8. augustil tuleb Jõgevamaale ja teeb tunnised peatumised Põltsamaal ja Jõgeval Uuskasutuskeskuse kaubik. 
Kaubik peatub kell 10 Põltsamaa kultuurikeskuse parklas ja kell 12 Jõgeval Pae poe ees. Kaubikusse saab ära tuua kodus liigseks muutunud korralikud asjad, millest kellelgi teisel võiks veel kasu olla. 
Uuskasutuskeskuse kogumisringid toimuvad Jõgevamaal juba kolmandat aastat ning võimalus on hästi vastu võetud. See näitab selgelt, et korralikke asju tahetakse ära anda läbimõeldult ja keskkonnast hoolivalt, nii et need leiavad uuesti kasutust ega lõpeta kurvalt prügis. Kõik Uuskasutuskeskusele annetatud asjad jõuavad kõigepealt sorteerimiskeskusse ja seejärel üle Eesti erinevatesse keskuse kauplustesse.  
Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, aksessuaare, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid ja väiksemat kodutehnikat. Uuele ringile saab anda ka hooajaväliseid asju, näiteks suvel võib julgelt uuele ringile anda talveriideid, jõuluehteid, kooliasju. Peamise erandina ei võta Uuskasutuskeskus vastu laste turvahälle ja  -toole ning kineskooptelereid, kogumisringi ajal ei saa ära anda mööblit. 
Uuskasutuskeskus toetab igakuiselt Eesti Lasterikaste Perede Liiduga koostöös suurperesid, lisaks loomade varjupaiku, naiste tugikeskuseid, pagulasi.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus