Uus Tartu Kaubamaja üllatab suuruse ja kaubavalikuga

Kuigi Tartu kaubamaja avamiseni on jäänud ainult kolm nädalalt, puuduvad hoone sees veel põrandad ja vaheseinad, samuti on mööbel veel kokku panemata. Tulevaste kohvikute asemel laiuvad tühjad ruumid võrratu vaatega Vanemuise teatrile.

Majas on hulgaliselt tellinguid, ehitusprügi ja rahmeldavaid töötajaid. Ka väljastpoolt ei näe poolvalmis hoone sugugi parem välja. Suur sammastega kast ei sobi kohe kuidagi Tartu hubasesse kesklinna. Ehitajad on veendunud, et maja saab valmis õigeks ajaks. Ning sellest saab AS Tallinna Kaubamaja juhatuse esimehe Raul Puusepa sõnul Lõuna-Eesti tähtsaim ilu- ja moekeskus.

Vanas Tartu Kaubamajas käib praegu tühjendusmüük ning uksed suletakse 23. septembril. Vana hoone saatus pole veel selge.

50 000 erinevat ilutoodet

Uuel kaubamajal on neli korrust. Soklikorrusel avatakse Toidumaailm, apteek, pangakontor, reisibüroo jms. Plussiks on, et ostja saab toidukaupluse kassast ostukäruga otse auto juurde minna.

Esimesel korrusel hakkab tööle ilu- ja naistemaailm. “Kaubamärkide valikul oleme lähtunud meie senistest kogemustest Eestis, kuid kindlasti püüame juurde tuua uusi Euroopas populaarseid kvaliteedimärke. Ilumaailma tuleb müügile 50 000 erinevat toodet. Parfüüme saab valida 50 kaubamärgi seast. Dekoratiivkosmeetikat on 12 erinevat kaubamärki,? kirjeldas Tallinna Kaubamaja ASi ostudirektor Edward Köster.

Lisaks kosmeetika- ja riidepoodidele avatakse seal ilu-, juuste- ja küünestuudiod, juveelipood.

Esimesel ja teisel korrusel hakkavad asuma personaalse moenõustamise kabinetid. Selleks on tööle võetud nii mees- kui naisnõustajad, kes hakkavad kaubamaja külastajatele tasuta moealast nõu andma

Maskuliinne teine ja kodune kolmas

Teisel korrusel avatakse meeste-, spordi- ja digimaailm. Seal hakkavad tööle muusika-, tehnika-, lille- ja jahipood, jalatsi- ja riidekauplused, internetikohvik.

Kolmandal korrusel asuvad kodu- ja lastemaailm. Tallinna Kaubamaja eeskujul hakatakse kodukaupu eksponeerima sisustatud tubade näitel. Nii näeb uues kaubamajas vanni-, söögi-, magamistube ja kööke. Samal korrusel avavad uksed majapidamistarvete, maakodu sisustamiseks ja kodukaunistamiseks vajalikud kauplused ning Apollo raamatupood.
Lastekaupu on samuti laias valikus ? beebiriietest koolitarveteni. Kolmandal korrusel asub laste tsoon ning ema ja lapse tuba koos kõige hädatarvilikuga.

Veel avavad kolmandal korrusel uksed mitmed kohvikud, sealhulgas ?okolaadikohvik. Kohvikutele annab palju juurde nende akendest avanev vaade Vanemuise teatrile.

 

Tartu Kaubamaja:
Ehitusmaksumus on ligikaudu 250 miljonit krooni
Maa maksumus on 20 miljonit krooni
62 rentniku ühe katuse all (suurim neist on Kaubamaja)
Ligi 16 000 m² müügipinda (suurim Tartus)
12 000 ? 14 000 külastajat päevas
Ligi 500 müüjat
227-kohaline parkla (vana 100-kohalise asemel)
Hoone brutopind on 13 887 m²

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus