Uus saun näeb välja nagu “lamav tünn”

 

Kui seni valmistas Haberek Palal püstiseid tünnisaunu, siis firma uus mudel on hoopis lamav tünn”, keskelt jämedam ning otstest kõhnem.

Eestis pole Habereki juhi Gunnar Mõru sõnul varem taolisi mudeleid valmistatud. Tünnisaun tehti valmis foto järgi, mille saatsid Mõrule Soome tellijad, kes küsisid, kas Palal suudetaks taolisi saunu valmistada. Soomlased olid uutmoodi tünnisaunade pildid oma müügipunkti välja pannud ning nende võimalikud kliendid tundsid taoliste saunade vastu huvi.

Termotöödeldud lehisest valmistatud esimest sauna esitles firma möödunud nädalavahetusel Tartus hansapäevadel. Tulevikus hakkab Haberek tünnisaunu valmistama termotöödeldud männipuidust. Lehis on liiga rabe, mänd paindub palju paremini,” nentis ettevõtja.

Varem on tehtud torukujulisi tünnisaunu, meie teeme need keskelt laiemad, nagu tünn ikka,” rääkis Mõru.

Tema sõnul võib kolme meetri pikkuse sauna hinnaks kujuneda 60 000 krooni. Kui ehitada veel duši- ja riietusruum, siis on saun viis meetrit pikk ja selle hind on umbkaudu 100 000 krooni. Saun on ühes tükis, kui see tellija juures autolt maha tõstetakse, võib poole tunni pärast sauna minna. “Sellise sauna soojaks kütmine võtab pool tundi,” lisas firmajuht.

Praegu on tema sõnul Soome tellitud juba kolm taolist sauna, kuid neid soovitakse veel.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus