Uus Riigikogu koosseis alustas

Neljapäeval pidas Riigikogu XIV koosseis oma avaistungi. Arvestades, et riik on seniste koalitsioonikõneluste käigus paljuski killustunud, said vähemalt värsked rahvasaadikud oma tööga lõpuks alustada. Olgugi et president tegi ettepaneku valitsuse moodustamiseks Kaja Kallasele, ei tea veel keegi, mis järgmiste nädalate tuules juhtuma hakkab.


Meedia kihab spekulatsioonidest uue valitsuskabineti ümber, mis ilmselt täna tõeseks vormuvad. Kui Kaja Kallas tõdes, et EKREIKE koalitsiooni moodustamiseks kulus kolm nädalat, siis tema soovib hakkama saada ühega. Samuti on ta arvestanud, et teda ei pruugi saata Riigikogu enamuse toetus. Selleks, et seda muuta, tahab ta kõnetada igat Riigikogu saadikut. Kuidas tal see välja tuleb, näitab aeg.

Siiski saab valimised võitnud Reformierakonna esimees Kallas asuda läbirääkimistele. Lisaks tasuks panna tähele presidendi sõnu, kes rõhutas, et ühiskonna toimimist tuleks parandada. Praegused sündmused parandamisele kaasa ei aita ning lõhed süvenevad päevadega.

Ehk peaks uus Riigikogu koosseis hakkama mõtlema, mida teha, et ühiskonnast kaoksid ära mõisted nagu meie ja teised ning asenduksid arusaamaga, et eestlased peavad eriti praegu kokku hoidma.

Riigikogu valimised ja maailmavaatelised erinevused ei tohiks olla miski, mis eestlaste vahele nii tugeva kiilu lööb, et sellest paranemine polekski võimalik. Selle asemel, et oma väljaütlemisi iga korraga aina vürtsikamaks muuta võiks mõelda, kuidas teha nii, et uus koalitsioon saaks toimida tingimustes, kus kellelgi salaja rusikat taskusse ei jääks.

 

blog comments powered by Disqus