Uus Mustvee-Jõgeva maantee ringristmik läks remonti

Läinud aasta lõpus sai valmis Tartu-Jõgeva-Aravete ja Jõgeva-Mustvee ringristmik, mis teisipäevast juba remonti läks. Liiklejad peavad arvestama kehtivate piirangutega.


„Piirangud kestavad sõltuvalt ilmastikuoludest kolm kuni neli nädalat. Praeguseks ei ole teada, kui palju tööd maksma lähevad, sest tegemist on garantiitöödega,“ ütles maanteeameti lõuna teehoiu osakonna juhataja Janar Taal.
Ringristmiku maksumuseks kujunes läinud aastal ca 570 000 eurot. Maanteeamet otsustas Tartu-Jõgeva-Aravete ja Jõgeva-Mustvee ristmikule projekteerida ringristmiku, et vähendada Aravete poolt tulevate sõidukite liikumiskiirust ning Mustvee suunalt tanklasse liikujad saaksid ohutult tanklasse sõita. Kuidas see end aga siiani õigustanud on?

„Avariide kohta pole veel analüüsi tehtud, sest info kogumine alles käib, samas ringristmikud küll üldiselt vähendavad raskete õnnetuste hulka,“ ütles Taal.
Liiklejad on muretsenud ka ringil oleva kõrgema koha üle, mis piirab kohati nähtavust. Maanteeamet seda likvideerida ei plaani.
„Kõrgem koht ringristmikul jääb alles, et sõidukid ringristmikku suure kiirusega ei läbiks. Sellega on võimalik ohtlikke olukordi ennetada – kui kiirus on väiksem, siis on ka õnnetuste raskusaste väiksem.
Tegemist on neljakülgse lihtristmikuga, kus tuleb peateel liikujale teed anda, seetõttu peavad sõidukijuhid lähenema ristmikule kiirusega, millega on sõidukit võimalik peatada. Ringristmikul on vastavalt nõuetele nähtavus vasakule poole tagatud,“ ütles Taal.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus