Uus mängufilm hakkab kajastama Mustvee olustikku

Möödunud laupäeval kunagise noorteklubi Hekto 30. juubelil viibinud Kaljo Kiisk otsustas pärast pikemat vaheaega lavastada uue mängufilmi. Eesti filmiguru on triloogias ?Kevade?,  ?Suvi?  ja ?Sügis? mänginud Kristjan Liblet ning meie maakonda ka Riigikogus esindanud. Sügavast sümpaatiast Jõgevamaa vastu otsustas ta oma uue filmi tegevuspaigaks valida Euroopa Liidu idapiiril paikneva Mustvee linna. Filmi ?Peipsirannake?  peategelaseks on kaks noort ja veetlevat daami Tamara ja Tatjana, kelle vahel puhkeb vastuolu seoses ühise sümpaatiaga elutarga ja ettevõtliku härrasmehe Gennadi vastu. Filmimees Kiisk tundmatus kohas vette ei hüppa. Ta on kutsunud mängima näitlejaid, kellega on üle kümne aasta tehtud koostööd  teleseriaalis ?Õnne 13?. Tamarat kehastab Anne Veesaar, Tatjanat Ülle Lichtfeld. Kas Gennadit hakkab mängima Aarne Üksküla või Lembit Ulfsak, pole veel selge.

 Film algab sellega, kuidas Tatjana kirjutab õhtuhämaruses  Gennadile elektronkirja, kuid Tamara saab sellele infotehnoloogilise luure abil jälile. Areneb intriig, mis kutsub esile pingeid ja kirgi. Olukorda komplitseerib veelgi asjaolu, et sündmustesse sekkub kaatriga Venemaalt Eestisse saabunud mustkunstnik, keda kehastab selle ala professionaal Tõnu Ojavee.

Filmide ?Hullumeelsus?, ?Surma hinda küsi surnutelt?  ja paljude teiste  tõsiste linateoste autor Kaljo Kiisk pole aga teadagi naiivsete armastusfilmide looja. Nii on ka filmil ?Peipsirannake? piisavalt tugev ühiskondlik-sotsiaalne taust. Poliitilise teematika kulminatsiooniks on ohusituatsioon, kus Mustvees püüavad haarata võimu salapärased jõud, kes kavatsevad korraldada linna karakatitsatega dessandi.  Kriisisituatsioonis mobiliseerivad linna elanikud oma psühholoogilised jõud ja vaenlane suudetakse tagasi tõrjuda. Kompromiss leitakse ka armastuskolmnurgas Tatjana- Tamara-Gennadi. Romantilisel keskööl sõidavad kõik Peipsi järvel ühes paadis. Mütoloogiline tegelane, mõnusalt täidlane Peipsi näkk püüab paati ümber ajada, kuid see tal ei õnnestu.

Kiisa sõnul vajatakse filmi ka kõrvaosatäitjaid, kes suudavad luua iseloomulikke karaktereid Peipsi äärsetest inimestest: kaluritest, köögiviljakasvatajatest.

Filmi operaatoriks on Kaljo Kiisk kutsunud Mustvee olusid hästi tundva fotograafi Johannes Haava, kes tuntud aerofotograafina on lubanud teha osa võtteid ka helikopterilt.

Filmi esilinastus toimub tulevases Jõgeva kinos, mille ehitamisele on lubanud kaasa aidata kultuuriminister Raivo Palmaru.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus