Uus linnapea läheb Mustveele maksma üle 60 000 krooni

<td>

 

Samal ajal kui osa omavalitsusi mõtleb töötajate palkade vähendamisele, kulutab Mustvee linn volikogu otsusega kuuks ajaks ametisse võetud linnapea palkamiseks üle 60 000 krooni.

Käesoleva aasta 24. septembri otsusega kinnitas Mustvee linnavolikogu vastse linnapea Lembit Kivimurru palgaks 15 000 krooni. Et 18. oktoobril on kohalike omavalitsuste volikogu valimised, saab Kivimurd ametis olla umbes kolm ja pool nädalat. Kui kaua võtab aega uue koalitsiooni kokkupanek ja uue linnapea valimine, pole täpselt teada, kuid oktoobri lõpuks peaksid asjad Mustvees ilmselt selgeks saama. Kivimurd saab seega linnapea ametit nautida veidi üle kuu. Ametiaja lõppedes aga määras linnavolikogu linnapeale hüvitise kahe kuu ametipalga ulatuses ehk siis 30 000 krooni.

Kolme kuupalga pealt tuleb Mustvee linnavalitsusel maksta nii sotsiaalmaks kui ka Haigekassa maks, kokku 33 protsenti palgast ehk kuu aja eest 4950 krooni, lisaks töötuskindlustusmakse 210 krooni. Hüvitise pealt on vastavad summad 9900 ja 420 krooni. Kokku läheb Lembit Kivimurru palkamine Mustvee linnavalitsusele maksma 60 480 krooni. See summa võib suureneda, kui mees on linnapeaametis reaalselt rohkem kui kuu aega.

Ettepaneku Mustvee linnapeale kuupalga kehtestamise ja hüvitise maksmise suuruse kohta tegi linnavolikogu aseesimees Evdokia Abakanova. 

Linnavolikogu  esimees Tatjana Kudina ütles, et linnapeale kehtestas palga ja hüvitise määra volikogu. “Ma ei ütleks, et need numbrid suured oleksid. Eelmise linnapea kuupalk oli 20 000 krooni. Kui pärast valimisi tuleb kokku volikogu uus koosseis, siis kehtestatakse ametisse valitud linnapeale uus palk.“

“Kuupalk on Lembit Kivimurrul väiksem kui endisel linnapeal Mati Kepil ja abilinnapeal Urmas Lauril. Kahe kuu hüvitise on Lembit Kivimurd aga ära teeninud kohusetruu linnakodaniku pikaajalise tööga linnavolikogus. Volikogu liikmena opositsiooni kuuludes ta ju hüvitist ei saanud, kuigi tegi põhjalikku tööd,“ ütles linnavolikogu liige Ignati Aganitš, kes esitas Kivimurru kandidatuuri linnapea ametikohale.

Valimistel Lembit Kivimurru vastu hääletanud volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Laidi Zalekešina  avaldas arvamust, et 45 000-kroonine sissetulek on eriti praegustes majandusoludes maksumaksja raha ebaökonoomne kulutamine.

“Mustvee linnapea töö on küll vastutusrikas ja pingeline, kindlasti aga mitte nii mahukas, et lühikese aja vältel sedavõrd suurt tasu vääriks.  Kindlasti oleks sama raha kulutamiseks teisigi võimalusi piirkonna elanike, eriti laste ja noorte huvides. Arvatavasti olid  Kivimurru poolt hääletanud volikogu liikmed tema töötasu osas juba enne volikogu istungit kokku leppinud ja asja temaga kooskõlastanud,” lisas ta.

“Inimlikult võttes kulub selline töötasu ehk Lembit Kivimurrule äragi, sest suure tõenäosusega tuleb eakavõitu mehel  pärast 18. oktoobrit hakata rahulikku pensionipõlve  pidama, pühendada end aiamaale ja perele,” tõdes Zalekešina

“Ma ei soovi linnapea töötasu teemat kommeteerida. Volikogu enamus on sellise tasu kehtestanud ja otsusel on juriidiline alus olemas. Küllap peab Lembit Kivimurd selle tasu siis oma tööga välja teenima,” märkis volikogu liige Ene-Tiia Krehova, kes samuti Lembit Kivimurru kandidatuuri linnapea valimistel ei toetanud.

Volikogusse kuuluv kalandusettevõtja Jüri Vooder ütles, et uue linnapea töötasu suuruse kohta peaksid ennekõike selgitusi andma volikogu liikmed, kes endisele linnapeale Mati Kepile umbusaldust avaldasid ja Lembit Kivimurru linnapeaks valisid.

Mustvee linnapea Lembit Kivimurd ütles, et on talle kehtestatud kuupalga ja hüvitisega rahul, kuid tegelikult tegi ta volikogule ettepaneku väiksema palga määramiseks.

“Linnapeale palga maksmisel peab ka majanduslikult rasket aega arvestama,“ lausus ta.

Mustvee linnavolikogu valis Lembit Kivimurru linnapeaks 24. septembril kaheksa poolt ja kolme vastuhäälega.

Kivimurd ütles tookord maakonnalehele, et nõustus linnapeaks kandideerima selleks, et vältida volikogu laialiminekut ning tagada kohaliku omavalitsuse järjepidev ja stabiilne töö kuni kohalike omavalitsuste valimisteni.

Kui palju maksab Mustvee linnale uue linnapea palkamine

Kuupalk 15 000 krooni

*Linn peab tasuma ka sotsiaalmaksu ja haigekassa 4950 krooni

*Samuti tuleb linnal tasuda töötuskindlustusmakse 210 krooni

Kokku 20 160 krooni

Kahe kuupalga suurune hüvitis  30 000 krooni

*Linn peab sellelt summalt tasuma sotsiaalmaksu ja haigekassa maksu 9900 krooni

*Samuti tuleb tasuda töötuskindlustusmakse 420 krooni

Kokku 40 320 krooni

Lisanduvad mobiiltelefoni arved

JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus