Uus liin võimaldab E-Piimal hõlpsamalt välisturgudele minna

Tänavu sajandat juubelit tähistav piimandusühistu E-Piim avab täna Põltsamaa Meiereis uue 11 miljonit krooni maksma läinud termoform-tüüpi juustupakendamise liini.

Neljapäeval Põltsamaal E-Piima Põltsamaa Meiereis avatud uus 11 miljonit krooni maksma läinud juustupakendamise liin võimaldab ettevõttel jõulisemalt välisturgudele minna.

E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas ütles, et uuel liinil pakendatud juustusordid aitavad eksporditurgudel tugevamini kanda kinnitada. Tema sõnul alustab ettevõte kohe uue liini pealt tulnud toodangu müüki nii Vene kui ka kodumaisel turul.

E-Piimas on ekspordi osakaal olnud eri kuudel 50 – 80 protsenti kogu toodangust. Murakas loodab, et piimandussektoris hakkavad halvad ajad mööda saama. Olukord turgudel on tema hinnangul küll väga kiiresti muutunud, kuid mingeid stabiliseerumismärke novembris ja detsembris piimandussektoris märgata oli.

Sünnipäevapeost osa võtnud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder peab E-Piima kodumaise piimandussektori üheks lipulaevaks. “Eelkõige sellepärast, et E-Piim toodab väga kvaliteetset kaupa, millest märkimisväärne osa läheb eksportturgudele. Eesti majandus vajab praegusel hetkel eksporti nagu õhku.”

Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi sõnul teevad Põltsamaa piirkonna ettevõtted koostööd kohaliku omavalitsusega. Maavanem tõdes, et just kohalike ettevõtjate hoolitsus oma töötajate eest on loonud olukorra, kus oleme pikemat aega üks väiksema tööpuudusega maakond kogu Eestis.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ütles, et küllap mõtlesid juba 1910. aastal Põltsamaa Piimaühingu loonud mehed ja naised sellele, kuidas saaks oma ettevõtte toodangut Peterburi turustada. “Kas unistati siis ka Itaaliast, Inglismaast või Ameerikastki, ma eriti ei usu,” märkis linnapea.

Aiaots usub, et kui õiged inimesed õigel ajamomendil kokku saavad ja neil on tuleviku suhtes õige nägemus, siis lähevad asjad käima.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus