Uus eriala Luua metsanduskoolis

Uuele erialale, metsaväljaveo autojuhi erialale, mida Eestis varem õpetatud ei ole, on oodatud kandideerima kõik metsanduse- ja tehnikahuvilised ning tublimad saavad juba septembris õppima asuda.
Luua Metsanduskoolil on olemas uhiuus simulaator, mille abil saab metsaväljaveo autojuhte koolitada ning pakkuda neile individuaalset lähenemist ja praktilist tunnetust. Lisaks sellele on koolil ka statsionaarne metsaveoauto uue Epsilon hüdrotõstukiga, millega on õpilasel võimalus igal ajal harjutada puidu laadimist reaalse masina peal. Erialal õpitakse põhjalikult tundma metsamaterjali kvaliteeti ja sortimenti, keskkonnakaitset ja ohutust, veoauto ja hüdrotõstuki hooldamist ja seadistamist, täishaagisega manööverdamist ning ka töölõiguga seonduvaid digitaalseid lahendusi. Õppe käigus saavad täiskasvanud, juba keskhariduse omandanud õppijad, kellel on olemas
CE-kategooria juhiluba, põhjaliku praktilise väljaõppe ja tänapäevased teadmised. Õpe kestab ühe aasta, mille järel tuleb sooritada kutseeksam ja selle eduka sooritamise korral on uks tööturule avatud. Vastuvõtt kestab 14. augustini.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus