Uus aastaring looduses

Viimaste päevade ja ööde vihmad on lumest jagu saamas. Selle üle rõõmustab lõokegi, keda juba siin-seal kuuldud on. Kalender kinnitab, et täna varahommikul jõudis kevad kohale ka n-ö kirjade järgi.

Uuele aastaringile, mis looduses algab, mõtlevad inimesedki, kes jääväljade ja sulaveelompide vahel laveerides ei unusta aeg-ajalt  pilku  taeva poole tõsta, lootes näha päikest või vähemalt heledamat laikugi hallide pilvede vahel.

Asjatundliku potipõllumehe aknalaual on esimene külv ammu tärganud, mõni taimeke juba neljaleheliseks kosunud. Toalilled ajavad justkui ringutades uusi võrseid õieli ja ootavad taas tihedamat kastmist, porgand keldrisalves leiab, et tärkamis- ja ärkamisaeg tallegi uusi kohustusi  paneb, ja kasvatab perenaise meelehärmiks lehti, muutudes ise pehmeks ja pisut ka karvaseks.

Taevast, ilma ja tuule suunda tasub just täna, pööripäeval, eriti tähele panna, sest pehme ilm ja tuul, mis soojemast kaarest, lubavad sooja kevadet. Ja kui see ka nii pole, siis loota tasub ikka, sest kevad ongi ju lootuste aeg. 

20. märts 2012

blog comments powered by Disqus