Uuevälja küla köögiviljakasvatajad on tänavu rohkesti uusi masinaid ostnud

FIE Pille Soidik kasvatab oma põldudel kapsast, kaalikat, kartulit, peeti, lillkapsast, tilli, peterselli ja rohelist sibulat. Köögivilja põhiline turustuspiirkond on Tallinn, kuhu selle oma reklaamkirjadega autoga sõidutab kohale abikaasa Slavi Soidik.

Jõgevamaal tarbivad Soidikute pere kasvatatud köögivilja Pisisaare algkool ja Põltsamaa Ühisgümnaasium.

Tänavu on köögiviljakasvatajad Uuevälja külast kulutanud ettevõtluse arendamiseks tunduvalt rohkem raha kui varasematel aastatel. ?Investeerida võimaldas meil Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist toetuseks saadud 800 000 krooni. Selle raha eest ehitasime kaks 320-ruutmeetrist kasvuhoonet, ostsime kapsaistutusmasina, spetsiaalse külviku ja taimekaitsepritsi. Samuti muretsesime köögiviljapakkimise masina, mille juurde kuulub ka lõikur. Masin võimaldab umbes kolme tunniga pakkida 400 kilo tilli või peterselli,? rääkis Pille Soidik, kes hiljuti töö kõrvalt Olustveres põllumajandusalased teadmised ja oskused omandas. Ta on töötanud Tallinnas dispet?erina, trammijuhina ning piirivalveametnikuna, kuid siis otsustas kodukanti Pajusi valda tagasi tulla ja köögiviljakasvatusega tegelema hakata. ?Otsustasin, et omaette tegutseda on ikkagi parem kui kellegi palgal olla,? tunnistas hakkaja naine.

Pille ja Slavi Soidik näitasid ka kaasaegset kartulisorteerimismasinat, mis maksab 67 000 krooni.

?Laenamise- ja liisimisevõimalust me oma majapidamises ei kasuta. Asi on selles, et kui kümmekond aastat tagasi oma ettevõtluse algusaastatel pankadest laenu taotlesime, peeti meid ebausaldusväärseteks. Seetõttu otsustasime põhimõtteliselt laenude ja liisinguteta toime saada,? rääkis Pille Soidik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus