Uuenenud kultuurikeskusesse uus sisu

Mullu juuli keskel uksed avanud renoveeritud Mustvee kultuurikeskus peab suutma pakkuda kogukonnale mitmesuguseid meelelahutuse vorme. Arvestama peab piirkonna iseärasusi ja sedagi, et inimeste sissetulekud pole just Eesti kõrgeimad. 

Tänu sotsiaalmeediale info kättesaadavam 

Kultuurikeskuse tegemistest saavad huvilised lugeda ka Facebook’ist, kus meie konto juba mitmendat kuud kenasti toimib. Kokku on kultuurikeskusel näoraamatus” sõpru või püsikliente juba rohkem kui 130 ja rõõmu teeb, et see arv aina kasvab! Võin julgusega väita, et tänu sotsiaalmeediale saame senisest paremini ja tõhusamalt anda huvilistele infot eelseisvatest üritustest. Ja vastupidi — nii saame ka külalistelt tagasisidet, mis neile meeldis, mida võiksime teinekord ehk paremini teha. Tänapäeval peab moodsate kommunikatsioonivahendite arenguga kaasa minema, teistmoodi pole lihtsalt võimalik ellu jääda.

Meie maja kultuuritöö teeb eriliseks asjaolu, et asume piirkonnas, kus nii mõndagi tähtpäeva saab pidada kahe kalendri järgi. Nii on meil võimalik vana aastat kaks korda ära saata – 30. detsembril oli aastalõpupidu koos ansambliga “Hellad velled” ja tantsutrupiga “Flamante”, 13. jaanuaril saadame vana aasta ära koos muusik Leonid Assuriiski ja õhtu juhi Vladimir Ansupoviga. Lisaks neile on sel õhtul oodata  rohkelt silmailu:  idamaiseid tantse esitab Bahira. Ning oodata on veel mitmeid üllatusi! 

Proovisime käivitada kinoabonemendi

Talvisel koolivaheajal proovisime käivitada kinoabonemendi, pakkudes kahel päeval lastele huvitavaid filmielamusi. Sel puhul näitasime 4. jaanuaril armsat jõulufilmi “Võluhõbe” ja 6. jaanuaril kaasahaaravat filmi “Pulkson seob sõlme”. Filme valides konsulteerisime oma ala asjatundjatega, filmid vahendas meile Kinobuss. Mõlemad filmid väärisid näitamist, tuues saali piisavalt koolilapsi ja ka vanaemasid! Loodame, et talvisele kinoabonemendile lisandub juba ka kevadine.

17. jaanuaril kutsume kinosõpru vaatama filmi “Jolki”, tegemist on 2010. aastal Venemaal toodetud koguperekomöödiaga. Filmi tegevus toimub aastavahetuse kiirel ajal, mil oodatakse ja otsitakse küll väikesi, küll suuri imesid. Eks me kõik oota ju uuelt aastalt imesid! Kui siia lisada, et nimetatud filmi autorid on “Saatuse iroonia ehk hüva leili” tegijad, siis võite juba kindlad olla, et film on hoogne ja nalja saab kuhjaga.

Lisaks juba nimetatud filmidele pakume lähiajal kinosõpradele järgmisi filme: “Karvapallide kättemaks”, “Suletud saar”, “Saabastega kass”, “Mäss pilvelõhkujas”, “Muppet”.

Siinkohal tahaksin kiidusõnad edasi anda Alari Karrole Avinurmest, kes on meile alati  lahkesti abiks ja toeks olnud nn rullifilmide näitamisel.  

Külalised oma maakonnast ja Tartust

20. jaanuaril toimub meie majas Jõgevamaa kultuuri- ja sporditegelaste tänuõhtu. Sedavõrd suure ja vastutusrikka ürituse korraldamine on meile suureks auks, ent samas ka proovikiviks.

23. jaanuaril ootame külla Tartu 1. Muusikakooli sümfonjettorkesterit koos solistidega. Noori muusikuid tuleb Mustveesse suure bussitäie jagu ning nad annavad meile toreda kontserdi. Selle korraldamiseks taotlesime toetust Eesti Kultuurkapitalilt ning loodame väga, et meile vastatakse positiivselt.

Seni meil esinenud muusikakollektiivid nii Mustveest kui ka kaugemalt on kiitnud kultuurikeskuse saali head akustikat. Mida sellest aga arvavad noored tartlased, seda saame teada juba 23. jaanuaril.

Tartu ja Mustvee vahemaa on küll vaid napilt 60 kilomeetrit, kuid palju me ikka üksteisest teame? Seepärast vaatame veidi ringi, saame sõpradeks. 

Teatrid on samuti Mustvee leidnud

Lisaks kinole ja kontsertidele on meie maja suur saal ka teatrietenduste päralt. Möödunud aasta oktoobris ja detsembris esines siin külalisetendustega Narva Stuudioteater Ilmarine. Publikut jagus mõlemale etendusele ja näitemängu tuldi vaatama kaugemaltki kui Mustveest — tuldi naabervaldadest, samuti Tartumaalt.

17. veebruaril ootame külla Rakvere Teatrit etendusega “Meie, mehed”, märtsikuus aga Vene Draamateatrit Tallinnast. Nemad toovad kaasa klassika, Anton Tšehhovi näidendi Kajakas”.

Igapäevaselt annavad meie majale hinge ja hingamise erinevas vanuses taidlejad ning huviringides osalejad. Jätkuvalt tegutsevad naiskoor “Meeliko”, naisansambel “Rodnik”, Mustvee puhkpilliorkester, laste folkloorirühm “Karikakar” ning naisrahvatantsurühm “Laine”. Möödunud aasta sügisel algasid meil seltskonnatantsu kursused nii lastele kui ka täiskasvanutele, juhendajateks treenerid tantsuklubist “Stiil”. Väga populaarseks on osutunud ka zumba-fitnessi treening, mida juhendab Kaisa Edenberg. Mustvee linna noored on oodatud maja keldrikorrusel tegutsevasse noortekeskusse. Oma tegemisi ja toimetamisi viivad läbi meie majas ka kohalikud pensionärid, korraldades  teeklubisid ja  tähistades suuremaid tähtpäevi.

Kultuurikeskusega ühe katuse all paikneb ka Mustvee raamatukogu, mis on omalaadsete hulgas üks piirkonna uuemaid ja uhkemaid.

Tegevust ja tegutsemist jätkub meie uuenenud sisuga majas igas vanuses huvilistele — ole vaid tubli ja tule kohale!

i

ILONA VAAGEN, Mustvee kultuurikeskuse juhataja

blog comments powered by Disqus