Uuenduskuur muutis Põltsamaa Uue Apteegi suuremaks ja ilusamaks

Alates möödunud nädalast töötavad Põltsamaa Uus Apteek ja sama maja prillipood nüüdisaegsemates tingimustes, mis loodi mõned kuud kestnud juurdeehitusega.

Kesklinnas, Kesk tänaval, asuva Põltsamaa Uue Apteegi rajaja ja omaniku, proviisor Ülle Rebase, sõnul tekkis apteegi uuendamise mõte kaks aastat tagasi: “Tundsime, et ajale ei tohi jalgu jääda. Mõjutas ka konkurents kui edasiviiv jõud, nimelt naabruses asuvas Konsumi kaupluses avati samuti apteek.”

Juurdeehituse käigus valmis avaram laopind. “Võimalused muutusid paremaks rohkem ruumi võtvate kaupade, näiteks meeste- ja naiste hügieenitarvete paigutamiseks. Osa kaupu hoiamegi vaid laos. Kaupa võtamegi vastu lao tagauksest.”

Märgatavalt rohkem pinda on nüüd retseptiravimite jaoks. Käsimüügi ravimid paiknevad aga müügisaalis avariiulitel. “Sobiva rohu võib ise välja otsida, või teha seda apteekrite abiga, kes jätkuvalt lahkesti nõu ja soovitusi annavad,” rääkis Rebane. Tema sõnul valmis apteegis ka väike nõustamisruum, milles saab apteekriga privaatselt vestelda. “Aeg-ajalt tekib ikka teemasid, millest ei taheta kõigi kuuldes rääkida. Tulevikus leiame sellele toale ehk teisigi kasutusvõimalusi.”

Ülle Rebane märkis, et juurdeehituse käigus sai Põltsamaa Uus Apteek ruumi juurde 65 m². “Kvaliteetselt ja tähtaega silmas pidades tegi ehitustööd osaühing Bueno eesotsas Vitali Goroškoga,” lisas ta. Töid rahastas OÜ Põltsamaa Uus Apteek oma vahenditest ja laenu abil.

“Oluliselt paranesid apteegitöötajate töötingimused. Kaubad on nüüd märksa paremini paigutatavad ja kergemini kättesaadavad , mistõttu saame kliente paremini teenindada. Nii klientidele kui personalile on mõistagi boonuseks avarus, ilusad värvitoonid ja kvaliteetne teeninduskeskkond,” ütles Põltsamaa Uue Apteegi juhataja Merilin Ujok-Järvik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus