Uuendatud Kolga-Jaani teel võistlevad rulluisutajad

Pühapäeval korraldatakse Viljandi–Kolga-Jaani – Põltsamaa maantee kaasajastatud teelõigul rulluisu- ja rullsuusavõistlus Põltsamaa Jõe Rull.

Start antakse kell 12  nimetatud maantee 29. kilomeetril.    

“1997. aastal ja hiljem sündinud poisid ja tüdrukud võistlevad rulluisutamises ühe kilomeetri, 1995. aastal ja varem sündinud poisid ja tüdrukud ning 1994. aastal ja varem sündinud mehed ja naised 10 kilomeetri distantsil. Rullsuusatamises võistlevad mehed ning naised kümne kilomeetri distantsil. Selle alal saab kaasa teha ka kümne kilomeetri matkal, milles aega ei mõõdeta,” rääkis Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets.  Sportlikku pinget lisab ja elevust pakub Valdmetsa arvates kindlasti Eesti meistrivõistluste hõbemedaliomaniku Jaanus Ritsoni ja Adavere uisutreeneri Väino Treimani õpilaste kaasalöömine. Korraldajad peavad uut teelõiku võistluste läbiviimiseks igati sobivaks, tõelise hinnagu annavad mõistagi võistlejad,” lisas Valdmets.

Põltsamaa Jõe Rullile saab end kirja panna võistluspäeval kella 11.00 kuni 11.45-ni.

“Viljandimaa sportlased teadaolevalt võistlusel  ei osale. Küll aga näeb uuel teelõigul sageli rulluiskudega sõitmas tervisesportlasi. Sõitma käiakse Viljandistki,” lausus Kolga-Jaani spordihoone juhataja Leo Arnek.

„Ma käin ka ise uue asfaltkatte saanud teel rulluisutamas ja loodan, et Põltsamaa Jõe Rullist kujuneb traditsioon,” ütles Kamari külavanem ja ettevõtja Indrek Eensalu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus