Uuel aastal uued võimalused

Tänavu saabus uus aasta vaiksemalt kui tavaliselt. Omavalitsused otsustasid ilutulestikust loobuda ning seega jäid inimesed valdavalt koju ning tähistasid seal.
Samal ajal kui kodudes perega aastavahetust tähistati, vuras vaktsiine vedav buss maakonnast maakonda, seal hulgas ka Jõgevamaale. Esimesed doosid saabusid Jõgeva haiglasse ning algas tervishoiutöötajate vaktsineerimine.
Palju kriitikat saanud liiga aeglane tegutsemine tähendab, et vaktsineerimise plaanist ollakse kõvasti maas. Kui esialgu loodeti, et uue aasta esimesteks päevadeks on vaktsineerituid märksa rohkem, siis tegelikkuses pole nii läinud. Ka Eestisse saabunud dooside hulk oli väiksem kui loodetud. Ent üsna pea sõidavad Eesti poole uued bussid uute doosidega.
Jõgevamaa inimesed saavad end kindlamalt tunda, sest vaktsineerimisega on kõigest hoolimata algust tehtud. See sisendab lootust, et ehk jõuab järjekord ka viimaks igaüheni. Lihtsalt ootama peab.
Ent läinud aasta lõpp tõi uudiseid ka Jõgeva linna inimestele. Nimelt otsustati endine raamatukoguhoone ja kunagine lasteaiamaja haamri alla saata. See tähendab, et üks kolemaja on linnapildis taas vähem ja asemele tulevad ruumid muusika- ja kunstikoolile. Koos saavad käia ka erinevad huvigrupid. Uudis tõstab muidugi taas küsimuse, kuhu lähevad eakad ja puuetega inimesed, kes endist raamatukoguhoonet on endale just meelepäraseks kooskäimiskohaks pidanud. Siiani on see küsimus aga vastuseta.

blog comments powered by Disqus