Uued võimalused FIEde ja äriühingu juhatuse liikmetele

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul tuleb anda FIEdele ja äriühingu juhatuse liikmetele võimalus kindlustada end ka aegadeks, kui majanduskeskkond halveneb. Peale selle toetab Kokk töötukassa palgahüvitise pikendamist.


Koka sõnul peaks äriühingu juhatuse liikmetel olema võimalus tasuda töötuskindlustusmakset vabatahtlikult.
„See annaks võimaluse äriühingute juhatuste liikmele kindlustada end juhuks, kui ta näiteks juhatuse liikme kohalt tagasi kutsutakse. Samas peaks see otsus olema kõigile vabatahtlik. Ettevõtlusega tegeleva äriühingu juhatuse liikme tööd saadab alati äririsk ning ta väärib õigust ise otsustada, kas ta soovib sellist kindlustust või mitte. Samasugust võimalust väärivad FIEd,” ütles Kokk.
Ta lisas, et töötuna võiks end saada arvele võtta äriühingu juhatuse liige, kes on saanud oma töö eest palka ning maksnud töötuskindlustusmakset vähemalt 12 kuu eest, kuid on mingil põhjusel töö kaotanud. Koka sõnul on õige, et kindlustusvõimalus tekib neile, kes on maksurahaga meie kõigi ühisesse turvavõrku panustanud.
Koka kinnitusel toetab ta ka töötukassa palgatoetuse hüvitist pikendamist ühe kuu võrra, et tulla sujuvamalt välja eriolukorra tõttu tekkinud kriisist. „Viimase kahe kuu põhjal võime öelda, et see on vajalik meede ning on aidanud säilitada tuhandeid töökohti. Samas on selge, et meil ei ole võimalik seda lõputult pikendada. Seetõttu peab kolmanda kuu väljamakse puhul kehtima põhimõte, et töötukassa hüvitise tingimused muutuvad rangemaks.”

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus