Uued väljakutsed meelitavad

Tänasest lehest saab lugeda mitme inimese uuest väljakutsest, mis just sel nädalal alguse sai. Põltsamaa ja Mustvee valla volikogu valisid uue juhi, esimene vallavanema ja teine volikogu esimehe. Külmas kevades sündis vajadus selliseks muutuseks eri põhjustel. Pigem olid need kokkusattumised kui märgid vandenõuteooriast.


Uutele tulijatele on uued väljakutsed alati ahvatlevad olnud. Seda tunnistab intervjuus ka äsja Tallinna tehnikaülikooli rektoriks valitud professor Tiit Land. Jõgeva valla mees, kes viimasel ajal on veetnud eriolukorrast tulenevalt järjest rohkem oma aega maakodus. Nii ütleb viimased üheksa aastat Tallinna ülikooli rektorina juhtinud Land, et tema kodukontorist on toimunud isegi rektoraadi koosolekud. Tänapäevastes tingimustes pole miski võimatu.
Uued ülesanded hoiavad inimese vormis, loovad värskust ja aitavad eluga sammu pidada. See on omamoodi taaskäivitus, millega end elu tuiksoonel hoida. Seda kinnitab ka lehe tänane persoon, Jõgevalt pärit Alo Lõoke, kes vaatamata oma noorusele on jõudnud suuri tegusid teha mitmel elualal. Tema tegutsemislust ja energia on viimastel aastatel rakendunud Eesti terviseradade arendamisel. Oma sõnul ajab ta üleriigilist liikumispoliitikat, kuid teeb väärt ettepanekuid ka kunagisse kodukanti puutuvalt.
Nii tema kui ka teised uute väljakutsete ees seisvad inimesed kinnitavad nagu ühest suust, et näevad ennast seismas eelkõige selle eest, et head ja väärt ettepanekud teostuksid.

blog comments powered by Disqus