Uued tähed diskotaevas

Tanelil tuli idee, et võiks koos diskosid tegema hakata, millega Helar oli kohe päri. ?Üksi on Jõgevamaal raske läbi lüüa,? tunnistas Helar. “Kõik vajab ju investeeringuid.”

Varem ei ole Tanel ja Helar koos plaati keerutanud, kuid on koos tehnikat rentinud. Mõlemal on heli- ja valgustehnika osas heaks koostööpartneriks olnud Imre Mihhailov. Üldjuhul on aga paljudes baarides ning klubides vajalik tehnika olemas.

Aasta-kahe eest proovis Helar korraldada pidusid koos DJ Rein Karuga, ent ettevõtmine luhtus täielikult. ?Korraldasime koos kampaania “Tour De Dance”, mis oli seotud suurte tulevikuplaanidega, kus toimumispaiku oli palju ja auhinnad mitmesugused,? meenutas Helar.

“Tour De Dance” on nüüd plaanis lõpule viia koos Tanel Kütiga.
Uue diskoriduo avapidu võiks olla poiste meelest suur, hetkel on vaid toimumiskoht teadmata, seepärast soovitavad Tanel ja Helar reklaami jälgida.
Soovilood ja tulevik

?Lugusid tuleb mängida vastavalt rahva soovile. Oma maitset ei saa neile nii lihtsalt peale suruda. Ise eelistame mängida 1990. aastate tantsumuusikat,? rääkis Helar. Samas on poiste meelest tänapäeva noored niivõrd erineva maitsega, et sellist muusikat, mis kõigile meeldida võiks, on raske leida. 90ndate hitid on siiski tänaseni populaarsed ning jäävad selleks ka tulevikus.

?Noorte tulevast muusikamaitset on raske ette ennustada. Tuleb oodata ja vaadata,? sõnas Tanel. Helari sõnul kuulavad tantsusaale külastavad noored muusikat seinast seina ? nii uue kui ka vana kooli lugusid.

Helari arvates toob tulevik jätkuvalt kaasa tantsulisi rütme igaühe maitsele. Loomulikult ei unune ka vanad lood, millest annab tunnistust kasvõi see, et paljud vanadest hittidest on nüüdseks endale ?uue kuue? saanud.

Põhimureks on siiani olnud uute hittlaulude hankimine, sest neid ei ole poelettidel saadaval. Kuid tänaseks päevaks on see mure suuremalt osalt unustatud, vähemalt Taneli ja Helari jaoks.
Tänapäeval on paljudele diskoritele suureks probleemiks ka transport. Ka selles osas ei teki Helaril ja Tanelil probleeme.

Ees ootab kooli lõpetamine

Tanelit ootavad sellel kevadel ees ka eksamid, sest gümnaasium tuleb ära lõpetada. Õpinguid plaanib ta jätkata Väike-Maarja päästekoolis. Ka Helaril on käsil kooli lõpetamine, sügisel tahab ta õpinguid jätkata Luual. Hetkel ei oska Helar täpselt öelda, kelleks saada tahab, kuid kindlasti peaks tegu olema piisavalt liikuva ja rohkelt suhtlemist vajava ametiga.

Postiljoni amet see kohe kindlasti ei ole,? teab noormees öelda. ?Noortel ei soovita ma kõike vaba aega disko tegemisele pühendada, kool on siiski tähtsam. Mul endalgi tuli omal ajal kohati aega kooliajast näpata. Diskode korraldamist tuleb plaanida kooli kõrvalt.?

Poisid kinnitavad nagu ühest suust, et ööelu on kurnav, samas ei ole rutiinsusest märkigi. “Iga pidu vajab eraldi ettevalmistust,? sõnas Helar. Noormees tõstab esile ka DJ moto: “Nagu laevalt lahkub kapten viimasena, lahkub ka DJ viimasena tantsupõrandalt!?

Pidude korraldamisel on võimalik koostööd teha ka erinevate ansamblitega. ?Pidudel on rohkem nii, et ansamblid kutsuvad kohale vanemaid inimesi ja DJ aga noort publikut Kõiki inimesi võlub aga karaoke. See saab olema pidude tulevikumuusika. Sellel alal on Jõgevamaal kindlasti üheks parimaks koostööpartneriks Aimar Pihlak,? rääkis Helar.

Samas on plaan väljuda pidude korraldamisel Jõgeva maakonna piiridest.
Poistel alkoholi, tubaka ega narkootikumidega probleeme ei ole, pigem kulutavad nad oma vaba aja spordile.

Muusikast ja populaarsusest

Lähemaid kokkupuuteid muusikaga on Tanelil viimasel kahel aastal, mil ta on teinud Jõgevamaal pidusid. Helar on tegutsenud DJ-na viimased poolteist aastat.

?Ma arvan, et ma ei ole oma diskoriameti tõttu populaarsem, kuigi koolis teavad mind selletõttu rohkem ka nooremad õpilased,? ütles Tanel.

?Naiseideaal on igaühel erinev. Minule meeldib õrn ja hoolitsev tüdruk, ka hea välimus on oluline,? vastas Tanel küsimusele ideaalsest tüdrukust.

?Kindlasti on inimesi, kes tunnevad mind ainult Jockey tasandil. Olen ma populaarne? Loomulikult!” kinnitab Helar. Temagi on veel ?vaba ja vallatu?, ent tüdruksõbrakandidaatidest tal puudust ei tule. Ideaalse neiu kohta ütleb ta: ?Kui leian, siis näitan.?

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus