Uued juhid tahavad teha suuri tegusid

Kolmapäeval ametisse valitud Mustvee vallavanem Aivar Lainjärv peab uues ametis oluliseks info õiget ja täpset vahendamist ja seeläbi kogukonna ühendamist. Teema, mis on praegu aktuaalsem kui kunagi varem. Liiatigi, et maakond pole pärast haldusreformi üht jalga astuma hakanud ega kindlat koostöövõimalust leidnud.


Uutel juhtidel on alati ametisse astudes silmas sära ja pea täis mõtteid. Seda enam, kui ollakse üksjagu koduvallast eemal elatud ning kõike eemalt jälgitud. Nii kipuvad ideed valla arendamiseks ikka suured olema. Tuleb vaid tuult tiibadesse soovida, mitte lennuvõimet juba algul kärpida. Olgu ideed kui pöörased tahes, maakond vajab just lennukust ja teotahet.
Maakonna juhtimises on viimastel nädalatel toimunud suured muutused ja üksjagu uuendusi seisab kindlasti veel ees. Uued juhid hakkavad astuma esimesi samme ja vastu võtma nii populaarseid kui ka ebapopulaarseid otsuseid.
Jõgevamaa vajab koostööd, kõrget lendu ja teotahet, sest muidu pole tehtud muudatustel mõtet. Lati alt läbiminek ei ole maakonna kooshoidmisel enam võimalik. Keskenduma peab mainekujundusele, info levitamisele ja maakonna inimestele. Umbusaldamisel pole omavalitsustes enam kohta.
Loodetavasti saavad kolme omavalitsuse juhid ühise laua taga kokku ja seavad sihte, mismoodi edasi minna. Koostöökohti on küll, kuid peab olema soov need ka leida. Anname hoogu, et lennata kõrgemale ja kaugemale.

blog comments powered by Disqus