Uue Jõgeva põhikooli võtmed anti üle

Kolmapäeval kirjutasid Jõgeva abivallavanem Mati Kepp, osaühingu KRC Ehitus tegevjuht ja juhatuse liige Siim Kroodo ning objektil omanikujärelevalvet teinud Riho Arusoo osaühingust Sweco EST alla objekti üleandmis- ja vastuvõtmisaktile. Jõgeva põhikooli direktor Triin Lõbu võttis vastu uue koolimaja võtmed.


Jõgeva linna aegade kalleim ehtiusprojekt valmis õigel ajal ning anti üle täpselt lepingu täitmise tähtajaks. Ehitustööd läksid maksma 6,65 miljonit eurot. Suurem osa sellest rahast tuli Euroopa Liidu tõukefondidest.

Uue koolimaja katuse all on pinda 6260 m², millest 630 m² saab olema linnaraamatukogu kasutuses. Nüüd ootab ees möbleerimine ja kolimine. „Arvasin, et on kergendus, kui maja meile üle antakse,“ ütles kooli direktor Triin Lõbu. „Aga ärevust on palju. Enne vastutas ehitaja, nüüd vastutame juba meie. Ma olen muidugi ka suur muretseja,“ lisas ta. Nüüd seisab ees mööbli paigaldamine, mille hanked olid üle ootuste edukad.

„Veel on jäänud üksikud väikesed hanked, peamiselt tehniliste asjade peale, näiteks rulood ja muu selline,“ ütles abivallavanem Mati Kepp. Ja lisas, et päris täpne summa, mis see vallale maksma läheb, selgub augustiks. „Tulime koolile nii palju vastu kui võimalik, ehitajaga oli ka koostöö väga hea. Meil oli läbi aegade parim ehitaja üldse,“ arvas ta.

Abivallavanem Kepp ei jätnud märkimata, et on väga rahul. Ka vallavalitsuse liikmetele, kellega koos ta maja vaatas, uusehitis meeldis.

Praegu paigaldatakse köögisisustust. Õppeaasta lõpus alustatakse kolimist ja põhikool avab ametlikult uksed uue õppeaasta alguses, 1. septembril.

„Peaaegu iga päev küsitakse, kas on võimalik Jõgevale kooli tulla. On muidugi klasse, mis on nii-öelda silmini täis ja juba hoolekogu nõusolekul suurendatud. Aga huvi tuntakse meie vastu palju,“ rääkis direktor. „On päris palju neid, kes soovivad Jõgevale kolida,“ lisas ta.

„Koolil on uhke siseõu, kus Jõgeva valla aednikul on ambitsioonikas mõte katsetada välibonsai kasvatamist. Rohelisele platsile tuleb mõni suurem puu, mis oleks hõredama võraga, et ei varjaks klassiruumidesse jõudvat valgust, tasakaalustamiseks istutatakse väiksemaid põõsaid või muud rohelist,“ rääkis Triin Lõbu juba järgmisest tööst, haljastusprojektist.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus