Uue hotelli ootel

Kuu lõpus saab kaua oodatud Coopi hotell Jõgeval viimaks uksed avada. Seda uudist, et mõni majutusasutus külmalinna tuleks, ei ole pikalt olnud. Seni on suurem osa majutusest jäänud ikka linnast välja. Nüüd aga saavad turistid ja külalised tulla ning õhtul ka magama heita. Ja mis kõige parem: tühjalt seisnud hoone otse kesklinnas sai viimaks ometi värskema välimuse ja linnapilt ilusamaks. On väliskülalistel ilusam vaadata ja linnaelanikel pilt rõõmsam.
Loodetavasti äratab see ka väikelinna elule ning õhtud ja nädalavahetused saavad rohkem särtsu ja mürtsu. Nii on ka ettevõtjatel suurem motivatsioon oma kauplusi ja toitlustuskohti kauem avatuna hoida. Ka kultuurikeskus saaks ehk veel rohkem panustada just õhtusele programmile, sest nüüd saab seda endale lubada. On ju koroonaajal aina rohkem hakatud Eestis ringi rändama. Jõgeva on majutusasutuse puuduse tõttu pidanud leppima ühepäevaturistiga, kes õhtu saabudes siit kaugemale reisib. Nüüd on võimalused suuremad ja ettevõtjatel tasub vaid pingutada, et end veelgi atraktiivsemaks teha.
Tõsi, üks hotell ei pruugi äratada majandust, kuid väikese tõuke sellele annab kindlasti. Ajal, mil suuremad teenusepakkujad väikelinnadest kabuhirmus põgenevad, on iga uus ettevõte kullahinnaga. Kui jaguks inimesi, kes kõike seda kasutaks, jätkuks ka elu maal ja unine väikelinn saab taaskord ärgata. Ning usutavasti teab iga ürituse korraldaja, et nõudlus teenuse järgi on olemas.

blog comments powered by Disqus