Uude aastasse uute mõtetega

Aasta lõpp läheneb pikkade sammudega. Üsna pea tervitame uut, loodetavasti paremat ja rahulikumat uut aastat. Ka meie lugejad on avaldanud lootust, et ehk saab uue kevade vastu võtta juba märksa rahulikumates tingimustes.
Aga olgem ausad: aasta tagasi triivisime uude aastasse samade lootustega. Ent läks nii nagu alati. Lõppev aasta kulges piirangute, lõhestumise ja lahkumiste tähe all. Oli raske, ent õpetlik aeg. Oskus möödunust õppida on olulisim, et tehtud vigu tulevikus mitte korrata. Loodetavasti õppisime Jõgeva alajaama põlengust, aga ka sellest, et enne millegi ette võtmist võiks mitu korda mõelda. Lahkuvat aastat jäävad iseloomustama ka poliitmängud, umbusaldamised. Aga hüvasti tuli öelda pangale, telekommunikatsiooniettevõttele, Kuremaa kauplusele ja kahele ajakirjanikule. Ent seal, kus on surm, on alati millegi uue sünd. Niisiis valmis Jõgevale uus hotell, Palamusele värske ilme saanud kauplus ja Mustveesse lõunamuul.
Uuest aastast loodame lisaks koroonaviiruse taandumisele ka rohkem mõistmist. Ühiskonna lõhe on niivõrd suureks kasvanud, et järgmistel aastatel võiks keskenduda nende kokkutraageldamisele.
Neil viimastel tundidel tasuks vaadata möödunule, teha kokkuvõtteid ja plaane. Selle asemel, et uuest aastast lubada rohkem trenni teha ja paremini toituda, võiks endale seada väiksemad, käegakatsutavamad eesmärgid. Selliseid, mida ka päriselt täita saab.

blog comments powered by Disqus