Utoopia on tõeks saamas

Jõgeva spordihoones Virtus saab tutvuda tulevase jäähalli maketiga, mille valmistas projekteerimisfirma Nord Projekt. Vaatajale pakutakse vähendatud kujul uudistamiseks spordikompleksi, kus jäähall on ühendatud Virtuse spordihoonega.

Nägus makett annab aimu kaasaegsest spordirajatisest, mis võiks lähitulevikus kujuneda külmalinna Jõgeva atraktiivseks sportimis- ja vaba aja veetmise kohaks.

Jäähall on plaanitud vastavalt detailplaneeringule rajada Virtuse põhjapoolsesse külge.

“Pidasin vajalikuks sellise maketi tellimist, et linnakodanikud ja maakonna spordihuvilised saaksid parema ettekujutuse tulevasest jäähallist,” sõnab jäähalli projekti aktiivsemaid eestvedajaid Uno Veski.

Tegemist oleks tõeliselt kaasaegse spordirajatisega, mis võimaldab harrastada mitmeid erinevaid spordialasid. Lisaks on suvel, kahe hooaja vahelisel perioodil, võimalik kasutada halli näituste, laatade või kontsertide korraldamiseks.

“Jäähalli valmimine looks eelduse kujundada Jõgevast kaasaegne spordikeskus, mis koos spordihoone, staadioni ja tenniseväljakutega oleks ideaalne paik erinevate laagrite ja võistluste korraldamiseks. Lisaks avaks see võimaluse spordikooli loomiseks,” arutleb SA Jõgeva Sport tegevjuht Hanno Koll.

Jäähalli võimalike kasutajatena lisaks kohalikele koostavad praegu oma soove ja mahte Eesti Jäähokiliit, Eesti Uisuliit, Eesti Invaspordiliit, rääkimata Tartust, naabermaakondadest ning Jõgevamaa omavalitustest.

Virtuse ja jäähalli ühise katuse alla viimisel tekib kahes spordirajatise vahel nägus kohvik ja puhkeruum, kus on võimalik kaasa elada mõlemas hoones toimuvale. Lisaks on see ideaalne koht pidulike sündmuste, koosviibimiste ja tähtpäevade tähistamiseks, millele on alati võimalik lisa saada uisutamismõnudest. Teistest jäähallides on sellised võimalused leidnud väga sooja vastuvõtu.

Siinkohal võib lisada sedagi, et vastupidiselt mitmetele teistele spordiobjektidele, mille kasutusaeg aastas on sootuks lühem ning mille rajamisel ei tehta kunagi tasuvusanalüüsi, on jäähalliga õige majandamise korral võimalik kulud tasa teenida. Lisades kõik selle, mida rahas mõõta ei saa. 

Jäähalli maketi valmimisega on astutud jälle sammuke lähemale utoopia (mis ei pruugigi olla utoopia) realiseerimisele.

IMRE ERIMAA   

blog comments powered by Disqus