Ütle purjusujumisele “ei!”

Algas päästeameti sellesuvine veeohutuskampaania “Ütle purjusujumisele EI!”, mis tõstab taas fookusse alkoholijoobes vette mineku absurdsuse. Purjuspäi ujumisega kaasnevaid ohte näitav sotsiaalkampaania toimub neljandat aastat ja eelkõige püütakse sellega noorte meeste tähelepanu, et hoida neid napsisena vette minemast.

2012. aastal uppus Eestis kokku 55 inimest ja see on viimase 15 aasta madalaim number. Läbi aastate on uppumissurmade arv suvekuudel hüppeliselt tõusnud, tavapäraselt on see kõrgeim juunis või juulis. Sellel perioodil hukkunutest moodustavad suurema osa mehed vanuses 20–29 aastat. Enamusel uppumisjuhtumitest on läbiv märksõna alkohol. Hoolimata sellest, et ollakse teadlikud joobes vette mineku ohtlikkusest, kaob alkoholi mõjul ohutunne ning ohver läheb veekogusse end värskendama, ujuma või oma võimeid proovile panema.

Tänavune veeohutuskampaania, milles teevad kaasa armastatud “tujurikkujad” Märt Avandi ja Ott Sepp, näitab läbi huumoriprisma, milline arutu samm on purjuspäi vetteminek.

Kainet ujumist soovitavad sõnumid kõlavad kõigis Eesti suuremates tele- ja raadiokanalites, kaubanduskeskustesse jõuavad põrandakleebised ja ohutussõnumiga reklaampüstakud. Trükireklaamid pannakse nii tänavatele kui ajalehtedesse, sotsiaalvõrgustikes levitatakse telereklaamist inspireeritud lõbusaid ja õpetlikke veeohutuse teemalisi klippe. Sotsiaalmeedia jaoks loodud arvutimäng annab võimaluse purjus sõbra vette mineku takistamisel kätt harjutada, parimatele antakse selle eest auhindu. Päästeameti Facebooki lehel toimuvad kogu suve auhinnamängud, jagatakse veeohutusalaseid nõuandeid, näha saab Purjusujumise Liidu tegevust kajastavaid reportaaže.

i

ANNIKA KOPPEL, päästeameti pressiesindaja

blog comments powered by Disqus